Бутусов: Вакарчук не йде в президенти і сумнівається, чи варто йому взагалі брати в цьому участь
Президентські вибори у 2019 році в Україні відрізнятимуться великою кількістю кандидатів, що братимуть участь, а також безпрецедентним рівнем мобілізації суспільства, заявив головний редактор інтернет-видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов. Він зазначив, що фронтмен української групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук балотуватися не буде.
Фронтмен української групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук не братиме участі у президентських виборах 2019 року, а основний вплив на результат голосування надасть боротьба між лідером "Батьківщини" Юлією Тимошенко, чинним главою Української держави Петром Порошенком, шоуменом Володимиром Зеленським і лідером "Громадянської позиції" Анатолієм Гриценком. Таку думку висловив у Facebook головний редактор інтернет-видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.
"На результат голосування матиме основний вплив боротьба між одразу чотирма кандидатами: Тимошенко, Порошенком, Зеленським, Гриценком. Вони здатні мобілізувати електорат не тільки на боротьбу "за", але і на боротьбу "проти", – зазначив він.
Бутусов назвав "кандидатами другого ешелону" нардепа від Опозиційного блоку, засновника "Опозиційної платформи – За життя" Юрія Бойка, мера Львова Андрія Садового, лідера Радикальної партії Олега Ляшка, голову секретаріату ВО "Свобода" Руслана Кошулинського і лідера "Національного корпусу", позафракційного нардепа Андрія Білецького.
"Такої щільної конкуренції ніколи не було. [Фронтмен української групи "Океан Ельзи"] Святослав Вакарчук не йде і сумнівається, чи варто йому взагалі брати в цьому участь як агітатору або активному прихильнику одного з кандидатів", – додав журналіст.
Він зазначив, що вибори вирізнятимуться великою кількістю кандидатів, які братимуть участь, оскільки, по-перше, "загострення боротьби високе й основним кандидатам потрібна велика кількість відомих "технічних" фігур", по-друге, у жовтні відбудуться парламентські вибори і для участі у них багато політиків захочуть себе заявити.
"Нас чекає дві виборчі кампанії. Перший тур покаже, що жоден із кандидатів не має рішучої переваги для підтримки в першому турі, і всі потребуватимуть підтримки союзників або принаймні – щоб їм допомогли дискредитувати опонента. У другому турі відбудеться боротьба за підтримку і перетікання голосів, фаворитам доведеться працювати над створенням тимчасових коаліцій. Голоси будуть максимально розпорошені між багатьма кандидатами", – пише Бутусов.
Журналіст підкреслив, що рівень мобілізації суспільства для участі у виборах буде безпрецедентним.
"Парламентські вибори стануть продовженням президентських, а у 2020-му за ними впритул вибори до місцевих рад. Підвищена конкуренція призведе до мобілізації місцевих еліт і місцевої влади. Головною силою на виборах на місцях стануть кандидати в народні депутати на мажоритарних округах", – вважає він.
На думку Бутусова, адміністративний ресурс будуть застосовувати, але його значення на рівень знизиться. Він додав, що підкуп виборців використовуватимуть масово, а його масштаб залежить від позиції правоохоронних органів і суспільства.
"Якщо протидії не буде – підкуп може здійснити великий вплив на перебіг голосування в окремих регіонах", – прогнозує журналіст.
Він підкреслив, що завдяки широкому розповсюдженню соціальних мереж і ЗМІ буде забезпечено безпрецедентний рівень інформування про ситуацію на виборчих дільницях.
"Політичні сили інвестують у свої канали комунікації, вибори привели до підйому ЗМІ", – пише Бутусов.
Президентські вибори в Україні відбудуться 31 березня 2019 року, парламентські – 27 жовтня того самого року.
За даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке проводили наприкінці листопада – на початку грудня, серед потенційних кандидатів у президенти найвищий рейтинг у Тимошенко (за неї готові віддати свої голоси 21,2% респондентів, які підуть на вибори і визначилися зі своїми уподобаннями), на другому місці Зеленський (14,6%), на третьому – Порошенко (11,6%), на четвертому – Бойко (11%).