Чаплига: У ПЦУ повний розбрат щодо карантину
Політичний експерт і блогер Михайло Чаплига заявив, що церковні ієрархи Православної церкви України не можуть дійти єдиного рішення – дотримуватися карантину чи продовжувати служби, як і раніше.
Усередині Православної церкви України немає єдності стосовно дотримання карантину через епідемію коронавірусу, написав у своєму Facebook політичний експерт і блогер Михайло Чаплига.
Так він прокоментував заяву спікера Синоду ПЦУ, архієпископа Євстратія (Зорі) "Українським новинам" про те, що заклик вселенського патріарха Варфоломія зупинити служби на час карантину "для ПЦУ нічого не означає".
"Це стосується єпархій Константинопольського патріархату. І для ПЦУ це нічого не означає", – сказав архієпископ.
"Між тим у ПЦУ повний хаос. Епіфаній закликає слідувати карантину! Але його авторитет нічого не вартий. Митрополит Волинський і Луцький Михайло закликає активно ходити в храм і не піддаватися паніці, яку поширюють ЗМІ. Спікер Синоду ПЦУ Євстратій (Зоря) теж говорить, що карантин для них нічого не означає", – написав Чаплига.
Він вважає, що митрополит Волинський і Луцький Михайло не випадково опонує Епіфанію, оскільки саме Михайло претендував на пост предстоятеля ПЦУ замість Епіфанія, але його примусили зняти свою кандидатуру.
"Мабуть, Епіфаній мало що контролює в себе у ПЦУ, а митрополит Волинський і Луцький Михайло продовжує свою конкуренцію з Епіфанієм за керівництво в ПЦУ – не секрет, що він на головній позиції бачив саме себе, – пояснив політолог. – Навіть під час епідемії у ПЦУ немає єдності щодо такого важливого для парафіян питання.
Чаплига підкреслив, що таку розбіжність використовують і опоненти ПЦУ.
"Друзі, ваші інтриги у стилі "хто кого підсидить" – ваша внутрішня справа. Але через таку розбіжність складається враження, що єпископам ПЦУ, як би це м'якше, усе одно, що там буде з вірянами. І я вже не кажу про те, як злі язики голосно кричать, що ПЦУ наплювати на здоров'я своїх парафіян, – написав він. – І в мене знову запитання: чи контролює ПЦУ Епіфаній, на що він впливає? Чи вже ні на що не впливає?"
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса на 23 березня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 340 тис., померло 14 765 осіб.
В Україні станом на 23 березня підтверджено 73 випадки зараження коронавірусом. Три людини померли, одна одужала.
Через поширення коронавірусу на планеті Вселенський патріархат наказав скасувати всі служби й обряди, крім приватних молитов.