Ченці Києво-Печерської лаври залишаться вірними УПЦ МП – намісник

Павло заявив, що інтерес українців до УПЦ МП зростає
Фото: lavra.ua

У братії Києво-Печерського монастиря немає хитань у зв'язку з останніми подіями довкола православної церкви в Україні, вона залишається частиною УПЦ Московського патріархату, заявив намісник Києво-Печерської лаври Павло.

Ченці Києво-Печерської лаври залишаться вірними Українській православній церкві Московського патріархату, яку очолює митрополит Онуфрій. Про це на прес-конференції в Москві 30 жовтня заявив намісник Лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло (Лебідь), повідомляє "Интерфакс".

Він сказав, що в монастирській братії немає "хитань" у зв'язку з тиском Вселенського патріархату і влади України.

За словами Павла, погрози націоналістів на адресу Лаври не лякають людей, а навіть породжують ще більше інтересу до УПЦ МП, і кількість парафіян зростає.

Намісник уважає, що Києво-Печерській лаврі сьогодні не потрібен фізичний захист. Він сказав, що її "сила не у зброї, а в молитві".

Синод Вселенського патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень, що стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московському патріархату скасовано, із предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета було знято накладену РПЦ анафему, йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.

Рішення Синоду президент України Петро Порошенко назвав наданням автокефалії Українській православній церкві. Офіційний томос вселенський патріарх Варфоломій вручить обраному на об'єднавчому соборі предстоятелю єдиної помісної Української православної церкви.

Філарет заявляв, що після одержання томосу Києво-Печерська і Почаївська лаври мають перейти єдиній помісній церкві.

Митрополит Павло попереджав про погрози захоплення Києво-Печерської лаври 14 жовтня. Поліція цього дня затримала на території монастирського комплексу приблизно 100 "підозрілих осіб".

15 жовтня Синод Російської православної церкви в Мінську ухвалив рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. У засіданні Синоду РПЦ узяв участь митрополит Київський УПЦ МП Онуфрій.