Черновецького та його сина викликали на допит в Генпрокуратуру України

Екс-меру призначили допит на годину раніше, ніж його синові
Фото: Leonid Chernovetskyi / Facebook

На допити в Генеральну прокуратуру України екс-мера Києва Леоніда Черновецького та його сина Степана викликали як свідків у кримінальному провадженні щодо справи "вишок Бойка".

Колишнього мера Києва Леоніда Черновецького викликали на допит в Генеральну прокуратуру України (ГПУ), повідомляють на сайті відомства.

допит призначений на 10.00 17 липня.

На ту саму дату, але на годину пізніше, на допит викликали сина Черновецького, Степана.

Родичі фігурують у кримінальному провадженні №12013220540000400 як свідки.

"Українська правда" зазначила, що такий самий номер має кримінальне провадження від 31 січня 2013 року, відоме як справа про "вишки Бойка".

2 лютого 2018 року генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що у ГПУ немає доказів причетності нардепа від Опозиційного блоку Юрія Бойка до схеми з купівлі двох самопідйомних бурових установок В312 і В319.

За версією слідства, посадові особи Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НАК "Нафтогаз України" та ДАТ "Чорноморнафтогаз" у березні та жовтні 2011 року закупили бурові установкиза завищеною ціною, у процесі закупівлі вкрали приблизно $144 млн. Один зі свідків, імені якого генпрокурор не розкрив, розповів, що $25 млн переказали на рахунок компанії, підконтрольної дочці нардепа від Опозиційного блоку Євгена Бакуліна Світлані. Підозрюваного Бакуліна оголосили в розшук.

Черновецький був мером Києва з 2006-го до 2012 року. Зараз живе за кордоном. 11 липня 2017 року Луценко заявляв, що, за його даними, екс-мер Києва виїхав із Грузії в Ізраїль.

Екс-мера 14 липня 2017 року повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу. За даними ГПУ, Черновецького підозрюють в причетності до незаконного будівництва вертолітного майданчика на Парковій дорозі в Києві. Екс-мерові столиці інкримінують заниження орендної плати за землю і, як наслідок, знищення об'єкта археологічної спадщини, чим територіальній громаді та місту завдано збитків на суму понад 250 млн грн.