Червоний Хрест просить Росію надати доступ до українських моряків – Денісова

Денісова: У МКЧХ стурбовані станом здоров'я українських моряків, які утримуються в СІЗО Москви
Фото: Людмила Денісова / Facebook

Після візиту до українських моряків представники Міжнародного комітету Червоного Хреста пообіцяли проінформувати родичів про стан їхнього здоров'я та умови тримання, заявила український омбудсмен Людмила Денісова з посиланням на главу делегації МКЧХ в Україні Алана Ешліманна.

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) надіслав запит до Росії з проханням надати представникам організації доступ до українських військовополонених моряків. Про це 20 грудня у Facebook повідомила український омбудсмен Людмила Денісова.

За її словами, вона одержала відповідь на своє звернення від голови делегації МКЧХ в Україні Алана Ешліманна.

"Він повідомив, що в Міжнародному комітеті Червоного Хреста уважно стежили за подіями, що відбулися в районі Керченської протоки. У МКЧХ стурбовані ситуацією із захопленням українських моряків. А також занепокоєні станом здоров'я 24 членів екіпажу, які утримуються в СІЗО Москви", – написала Денісова.

Ешліманн повідомив омбудсмену, що після візиту до українських моряків представники МКЧХ конфіденційно проінформують родичів про стан їхнього здоров'я та умови тримання.

25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".

Усім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу РФ. Україна вважає моряків військовополоненими.

США засудили дії Росії, назвавши їх виявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО й ОБСЄ.