Чорновіл: Вірю, що Тимошенко могла ініціювати переговори, а Аваков у них поверхнево втягнутися. Але це ні до чого не приведе G

Чорновіл: Жодного переформатування коаліції не передбачається і не буде
Фото: Taras Chornovil / Facebook

Для глави МВС Арсена Авакова факт переговорів із лідером "Батьківщини" Юлією Тимошенко важливіший, ніж самі переговори, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, екс-нардеп Тарас Чорновіл.

Якщо глава МВС Арсен Аваков і лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко дійсно провели таємну зустріч, на якій обговорювали їхню співпрацю, то ініціатором цих переговорів була саме Тимошенко, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, екс-нардеп Тарас Чорновіл.

"Жодного переформатування коаліції не передбачається і не буде. Усі розмови про створення нової парламентської коаліції нічим не підкріплені. Такого просто немає. Якщо говорити конкретно про Авакова і Тимошенко, то, аналізуючи деякі канали інформації, я доходжу висновку: щось дійсно там є. Можу відразу сказати, що ініціатива йде не від Авакова, а від Тимошенко. Судячи з усього, це абсолютно стандартна ситуація, яку вона прокручувала з усіма політичними силами. Жодних результатів ці переговори не матимуть узагалі", – зазначив Чорновіл.

За його словами, інформація про переговори з Тимошенко дасть Авакову можливість шантажувати президента України Петра Порошенка.

"Виникає запитання: навіщо це потрібно Авакову? Сам факт переговорів із Тимошенко для нього цікавий. Адже це дає йому додатковий фактор для шантажу. Тобто Аваков зможе натякнути президенту, що в разі чого у нього є запасний аеродром. Тому він сміливо може піти на розвал коаліції і, як наслідок, – дострокові вибори. Але річ у тому, що Аваков може лише озвучити це все президенту, а от зробити – ні. Адже Порошенко цілком може і погодитися: мовляв, а спробуймо! У такому випадку Авакова відсторонять від посади міністра внутрішніх справ, коаліція розвалиться. Але водночас президент зможе уникнути перевиборів. У підсумку Аваков просто втратить усю владу та важелі тиску. А проти нього є з десяток обвинувачень, які моментально підуть у розробку. Згадайте, наприклад, історію з рюкзаками", – підкреслив політолог.

Він акцентував на тому, що Тимошенко вже намагалася укладати такі домовленості з екс-президентом України Віктором Януковичем.

"Хто сказав, що Тимошенко виконає свої зобов'язання? Ніхто не дасть гарантій, що прийшовши в новий склад Верховної Ради разом із "Батьківщиною", Аваков обійме попередню посаду або якусь іншу. У Тимошенко і без цього вистачає охочих обійняти високі пости. Тобто зараз Авакову вигідно танцювати на межі мінного поля, але так і не зробити останнього кроку. Що стосується Тимошенко, то вона знову може потрапити в халепу, як це було з Януковичем. Із ним вона теж неодноразово намагалася домовлятися, але нічого не вийшло. У підсумку Тимошенко втратила посаду прем'єр-міністра. Тому зараз я вірю, що Тимошенко могла ініціювати переговори, а Аваков у них поверхнево втягнутися. Але це ні до чого не приведе", – резюмував Чорновіл.

Як повідомив український журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон, посилаючись на власні джерела, Аваков і Тимошенко провели таємну зустріч, на якій обговорювали подальше політичне співробітництво.

Аваков став членом партії "Батьківщина" у 2010 році. У 2012–2014 роках був народним депутатом від цієї політсили.

У серпні 2014 року Аваков повідомив, що частина команди "Батьківщини" покидає партію (зокрема він, Яценюк і Турчинов (нинішній секретар РНБО Олександр Турчинов."ГОРДОН"), оскільки не зійшлися в думці щодо майбутніх парламентських виборів і ролі партії в політичному процесі. "Я поважаю думку друзів і політиків у "Батьківщині", які вважають, що опозиція до Порошенка – більше благо для країни. Розумію логіку їхніх заперечень і аргументів, розумію відтінки й умови можливого об'єднання... Усе розумію. Але чесно висловлюю свою позицію – у сьогоднішній ситуації це неправильно і неприпустимо, лише єдність", – написав тоді Аваков у Facebook.

Турчинов, Яценюк і Аваков створили нову партію, "Народний фронт", яка на виборах 2014 року посіла перше місце за партійними списками, її підтримало 22,14% виборців. "Батьківщина" здобула 5,68% голосів.

Згідно з результатами опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Центром Разумкова в червні 2017 року, на виборах у найближчу неділю з результатом 11,2% перемогла б "Батьківщина". За "Народний фронт" готові проголосувати 1,7% виборців.