Чумак заявив, що керівництво Офісу генпрокурора відправили у відставку через суд щодо "ПриватБанку"

Чумак: Ви пам'ятаєте, яка велика група депутатів у цієї людини, якій належав банк?
Скріншот: Shuster online / YouTube

На 16 березня заплановано судове засідання у справі реприватизації "ПриватБанку", після якого, імовірно, повернення банку колишньому власникові буде неможливим, заявив в.о. генерального прокурора Віктор Чумак. Він пов'язав відставку генерального прокурора Руслана Рябошапки з цим фактом.

В.о. генерального прокурора Віктор Чумак в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" увечері 6 березня заявив, що керівництво Офісу генпрокурора відправили у відставку через майбутній суд щодо "одного великого банку". Відео опублікував YouTube-канал Shuster online.

"Говорили про націоналізацію одного великого банку. А ви пам'ятаєте, яка велика група депутатів у цієї людини, якій належав банк?" – запитав Чумак у присутніх у студії.

Він відмовився називати прізвище власника банку "через етичну поведінку", проте відповів ствердно на фразу колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгія Туки про те, що ця людина "дуже схожа на Ігоря Коломойського".

Чумак зазначив, що 16 березня відбуватиметься судове засідання у справі реприватизації "ПриватБанку".

"Засідання буде майже фінальним. І якщо воно відбудеться, то повернути банк колишньому власникові буде неможливо", – підкреслив Чумак.

Він додав, що саме з цієї причини керівництво Генпрокуратури потрібно було "викинути".

Відео: Shuster online / YouTube

На позачерговому засіданні 5 березня Верховна Рада ухвалила постанову про недовіру генпрокурору Русланові Рябошапці. За проголосувало 263 народні депутати. Ухвалення постанови означає відставку генпрокурора.

Автори постанови про недовіру дорікали генпрокурору через відсутність прогресу у справах ексзаступника секретаря РНБО Олега Гладковського, мера Львова Андрія Садового, замовчування процесу розслідування діяльності компанії Burisma тощо.

Рябошапка виступив у парламенті зі звітом; наприкінці промови він заявив: "Я не став нічиїм слугою. Був і є незалежним. А незалежного прокурора не можна змусити. Його можна тільки звільнити. Я йду. Але йду для того, щоб повернутися". Після цього він вийшов із сесійної зали, відмовившись відповідати на запитання нардепів.

Напередодні відставки президент України Володимир Зеленський назвав Рябошапку гарним спеціалістом, але, на думку президента, він не показав результату.

Після відставки Рябошапки, за даними ЗМІ, у відставку подав його перший заступник Віталій Касько. Інформація і про Рябошапку, і про Каська вже зникла із сайта Офісу генпрокурора. В.о. глави відомства до призначення нового керівника став Чумак. На своїх посадах, судячи з інформації на сайті відомства, залишаються заступники генпрокурора Віктор Трепак і Гюндуз Мамедов, а також заступник генерального прокурора, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.