Чумак запевнив, що після звільнення Горбатюка розслідування справ Майдану не буде зупинено
Звільнення начальника управління спецрозслідувань Генпрокуратури України Сергія Горбатюка є законним, заявив заступник генпрокурора України Віктор Чумак.
Після звільнення глави управління спецрозслідувань Генпрокуратури України Сергія Горбатюка розслідування кримінальних проваджень, що стосуються Євромайдану, не завершать. Про це 24 жовтня в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" заявив заступник генпрокурора України Віктор Чумак.
"Ніхто не зупиняється в розслідуваннях справ щодо Майдану, будуть призначені люди, керівником буде прокурор із тієї самої робочої групи, тому що йдеться не про одного Горбатюка, а про 43 людей, які працюють над розслідуванням цих злочинів", – сказав Чумак.
Звільнення Горбатюка він назвав законним.
"Про позбавлення прокуратури [функції] досудового слідства знали і ми, і Горбатюк ще два роки тому. 19 листопада ми звільнили б Горбатюка в будь-якому разі. Ми просто-напросто ліквідували б це управління. Горбатюку пропонувалося все, що завгодно, але у Сергія Вікторовича позиція: "Я нікуди не піду, тому що вважаю, що це все неправильно", – ось і вся історія. Ніхто його не виганяв, ніхто не просив його звільнитися, і я вам офіційно це кажу", – сказав він.
Чумак заявив, що якщо Горбатюк не згоден зі звільненням, він може звернутися до суду.
Перший заступник генпрокурора України Віталій Касько в жовтні заявляв, що всі кримінальні провадження, які розслідує управління спецрозслідувань Генпрокуратури України, до 20 листопада передадуть в інші відомства за підслідністю. Після цієї дати у ГПУ повинні залишатися тільки функції процесуального керівництва. Він заявив, що Горбатюку запропонували перейти в Держбюро розслідувань, а щоб залишитися працювати у ГПУ, він повинен пройти атестацію.
22 жовтня стало відомо про звільнення Горбатюка. Він розповідав, що його не допустили до атестації через відмову подавати заяву встановленого зразка. Прокурор Олексій Донський повідомив, що з цієї причини вже звільнили слідчих ГПУ, які займалися справами Майдану.
Горбатюк у коментарі виданню "ГОРДОН" заявив, що його звільнення є незаконним.
У ГПУ 24 жовтня повідомили, що "підстава звільнення – п. 9 ч. 1 закону України "Про прокуратуру". У ст. 51 цього закону зазначено, що прокурора звільняють із посади у разі ліквідації чи реорганізації органу прокуратури, в якому прокурор обіймає посаду, або в разі скорочення кількості прокурорів органу прокуратури".
Горбатюк заявив, що розслідування справ Майдану фактично зупинено.