Данілов про Другу світову війну: Вигнали окупантів тоді, виженемо і зараз

Данілов: На жаль, не всі уроки історії були гарно вивчені
Фото: Олексій Данилов / Facebook

В Україні в сучасний час в умовах війни на Донбасі пам'ять про трагічні події Другої світової як ніколи актуальна, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов висловив думку, що історія повторюється, і українці знову виженуть окупаційні сили зі своєї землі. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні, у День пам'яті та примирення, разом із президентом України Володимиром Зеленським вилетіли до Луганської області. У меморіальному комплексі "Україна – визволителям" у смт Мілове вшанували пам'ять визволителів України, поклали квіти біля "вічного вогню", – зазначив Данілов.

Він підкреслив, що в сучасний час в умовах війни на Донбасі пам'ять про трагічні події Другої світової як ніколи актуальна.

"На жаль, не всі уроки історії були гарно вивчені, тому потрібно нагадати – вигнали окупантів тоді, виженемо і зараз", – додав секретар РНБО.

Зеленський на українсько-російському кордоні сьогодні вшанував пам'ять загиблих у Другій світовій війні. Поряд із Міловим розташоване селище Півнівка, яке було першим населеним пунктом, де у грудні 1942 року розпочалося визволення української землі від окупантів.

23 серпня 1939 року СРСР і Німеччина вирішили розділити сфери впливу у Східній Європі та підписали договір про ненапад. Документ відомий як пакт Молотова – Ріббентропа за прізвищами міністрів закордонних справ СРСР та Німеччини, які поставили під ним підписи. За тиждень після укладення пакту Німеччина напала на Польщу, що стало початком Другої світової війни. Війна закінчилася 2 вересня 1945 року капітуляцією Японії.

У 1941 році Німеччина із союзниками, усупереч договору, скоїла напад на СРСР. Період із 22 червня 1941 року до 9 травня 1945 року в російській історіографії називають Великою Вітчизняною війною.

У РФ стверджують, що СРСР "ніколи не був союзником гітлерівської Німеччини" і що він вимушено підписав договір про ненапад. У МЗС Росії 2019 року заявили, що цей крок дозволив Радянському Союзу відтягнути початок війни майже на два роки, зміцнити обороноздатність країни, "тим самим було врятовано сотні тисяч життів".

До 2015 року в Україні на офіційному рівні 9 травня святкували День Перемоги, але 2015 року Верховна Рада внесла зміни в законодавство: 8 травня було встановлено День пам'яті та примирення на честь усіх жертв Другої світової війни, а 9 травня День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.