ДБР повідомило про підозру Пашинського. Він назвав те, що відбувається, помстою Портнова

Пашинський наполягає, що під час конфлікту з Хімікусом мав рацію
Фото: nfront.org.ua

31 грудня 2016 року нардеп Сергій Пашинський вистрілив у чоловіка, з яким у нього виник конфлікт на дорозі в Київській області. Справу щодо політика було закрито, проте Генпрокуратура поновила її. Пашинський заявив, що за повідомленням про підозру стоїть ексзаступник глави АП Андрій Портнов.

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань повідомили про підозру народного депутата України V–VIII скликань у заподіянні громадянину тяжкого тілесного ушкодження. Про це 4 жовтня повідомила пресслужба ДБР.

Прізвища політика не вказують, проте з опису фабули справи випливає, що йдеться про депутата від "Народного фронту" Сергія Пашинського, який 31 грудня 2016 року після конфлікту на трасі в Київській області вистрілив із пістолета Glock 19 у ліву ногу В'ячеславу Хімікусу.

"Як наслідок, громадянин отримав тілесні ушкодження у вигляді вогнепального осколкового перелому стегнової кістки лівої ноги. Згідно з висновком судово-медичної експертизи, завдані тілесні ушкодження є тяжкими. Наразі вирішується питання про обрання народному депутату запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", – зазначили у ДБР.

Санкція ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України, яку вказано в підозрі, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.

За версією поліції, Хімікус напав на Пашинського, ударив його пляшкою по голові і збив із ніг. Нардеп прострілив ногу нападникові, зробивши перед цим попереджувальний постріл у повітря. У повідомленні поліції йшлося, що в момент пострілу Пашинський лежав на землі.

Хімікус стверджував, що попереджувального пострілу не було. За його словами, дорогою додому він допоміг незнайомому водієві підштовхнути мікроавтобус, який заглох. Раптом загальмував Mercedes, із якого вийшов Пашинський і став погрожувати зброєю.

За фактом інциденту прокуратура Київської області зареєструвала кримінальне провадження за статтею КК України "хуліганство". Національна поліція склала адміністративний протокол на Хімікуса. Правоохоронці виявили в його діях ознаки ст. 173 (дрібне хуліганство) Кодексу про адміністративні правопорушення.

У січні 2018-го Васильківський міський районний суд Київської області не став притягувати Хімікуса до відповідальності за хуліганство.

1 серпня 2017 року стало відомо про закриття справи щодо Пашинського.

19 вересня 2017 року адвокатка Хімікуса повідомила, що Європейський суд із прав людини прийняв скаргу потерпілого на неефективне розслідування кримінального провадження в Україні.

12 вересня 2019 року колишній заступник глави Адміністрації Президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов написав у Telegram, що ГПУ скасувала постанову про закриття кримінального провадження щодо Пашинського.

Пашинський написав у Facebook, що те, що відбувається, є помстою Портнова.

"Ми стояли по різні сторони барикади. Саме мене екс'юрист Януковича вважає ледь не головною причиною своїх бід та вибрав як мішень для помсти. Сьогодні Портнов знову отримав можливість впливати на правоохоронну та судову системи – фабрикувати справи, підминати під себе право й закон, переслідувати і зводити особисті рахунки. Реанімація старої справи щодо мене – це насамперед помста за те, що після Революції гідності йому довелося розпрощатися із вкраденими активами", – вважає екснардеп.

Він стверджує, що під час інциденту на дорозі мав рацію і діяв за законом, захищаючи себе і дружину від "п'яного кримінального елемента".