Депортований з України Шавшишвілі: Вони увірвалися в будинок, ударили в обличчя. Я впав на підлогу, мене почали бити ногами
Грузинський оператор Тамаз Шавшишвілі, якого депортували з України, розповів про обставини його викрадення і депортації в Грузію.
Депортованому в Грузію оператору Тамазу Шавшишвілі на три роки заборонили в'їзд в Україну. Про це він розповів під час включення за допомогою скайпу з Грузії, яке транслював у Facebook народний депутат, один із лідерів партії "Рух нових сил" Юрій Дерев'янко.
"Вони увірвалися всередину будинку, вдарили в обличчя. Я впав на підлогу, вони мене почали бити ногами. Зав'язали очі скотчем. Я вже нічого не бачив. Єдине, що зауважив, накидка була "СБУ". Після цього я вже нічого не бачив. У мене з носа йшла кров", – розповів оператор.
Він додав, що після побиття його вивели з будинку і кинули в багажник "якоїсь маршрутки".
"Обличчя було все в крові. Я просив водички, щоб її змити, але нічого не дали. Хвилин через 20–30 поміняли машину. Я нічого не бачив. На запитання не відповідали. Потім довезли, звук гелікоптера був, довезли в аеропорт. В аеропорту підійшла людина, я її не бачив, і сказала, що у мене є заборона на в'їзд в Україну на три роки", – продовжив Шавшишвілі.
Він зазначив, що причини заборони на в'їзд в Україну йому не назвали. Потім, за словами оператора, його дві години кудись везли у вертольоті, потім у машині, а потім він потрапив на пором.
"Обличчя в крові. Очі зав'язані скотчем. Руки і ноги зав'язані пластмасовими зав'язками. Я не знав, куди мене везуть. Я в каюту потрапив і десь через 15 хвилин із мене зняли скотч", – завершив він.
Журналіст запевнив, що не порушував законів України і мав право перебувати в країні до 24 листопада. До цього щороку йому протягом трьох років продовжували дозвіл на роботу.
За словами Шавшишвілі, керував операцією з його депортації з країни начальник управління держохорони Валерій Гелетей.
"Мені так сказали ті, у кого очі не були зв'язані скотчем. Вони мені сказали, що це Гелетей", – підкреслив він.
Оператор додав, що після побиття в нього болять обличчя та руки, він уважає свою депортацію викраденням.
17 листопада в Києві затримали чотирьох громадян Грузії: колишнього бійця АТО Вано Надірадзе; Шавшишвілі, якого грузинські ЗМІ називають особистим оператором екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі; інструктора Нацгвардії Мамуку Абашидзе і колишнього охоронця Саакашвілі Зураба Цинцадзе. Того самого дня у СБУ заявили, що "примусово повернули на батьківщину" вісьмох грузинів, діяльність яких "суперечила інтересам національної безпеки України".
Соратники Саакашвілі припускали, що затриманих відправлять до Грузії на літаку Нацгвардії, але 19 листопада вони прибули на поромі в порт грузинського міста Поті.