Державне бюро розслідувань розпочало роботу
Приблизно 300 слідчих Державного бюро розслідувань склали присягу і розпочинають роботу над першими кримінальними справами, заявив глава відомства Роман Труба.
27 листопада Державне бюро розслідувань (ДБР) офіційно розпочало роботу, повідомив директор відомства Роман Труба, його брифінг транслював у YouTube "5 канал".
"Сьогодні ДБР починає роботу і приєднується до боротьби за Україну", – заявив керівник ДБР.
Він зазначив, що присягу склало приблизно 300 слідчих як центрального апарату, так і регіональних управлінь, і вони розпочинають роботу над першими кримінальними справами по всій території України. Труба підкреслив, що всі працівники успішно пройшли співбесіди, спеціальні перевірки, зокрема перевірку на доброчесність і непричетність до корупції, а також психофізіологічне дослідження на поліграфі.
"Це 300 слідчих, які своєю роботою повинні довести, що вони – елітний підрозділ по боротьбі зі злочинністю у країні. Особлива відповідальність – на заступниках директора Державного бюро розслідувань. Я бажаю їм витримки та принциповості. На них буде велика нагрузка, я впевнений, що заступники справляться з нею", – заявив Труба.
Забирати кримінальні провадження у Генеральної прокуратури України ДБР не буде, підкреслив він.
"Ми починаємо роботу із власних кримінальних проваджень і не будемо забирати кримінальні провадження в Генеральної прокуратури України. У слідчих ГПУ буде достатньо часу, щоб завершити розслідування раніше відкритих ними кримінальних проваджень", – зазначив глава Держбюро розслідувань.
Закон про Державне бюро розслідувань парламент ухвалив 2 листопада 2015 року, він є частиною так званого пакета безвізових законів, а також частиною реформи прокуратури, оскільки ДБР забирає у неї функцію досудового розслідування.
Президент Петро Порошенко підписав його у січні 2016 року, а 1 березня закон набув чинності.
16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала Романа Трубу директором ДБР.