Дещиця: Важливо, щоб політики не використовували історичних питань для досягнення політичних цілей

Дещиця: Поки історичні суперечки не впливають на українців, які перебувають у Польщі
Фото: Andrii Deshchytsia / Facebook

Польські та українські історики мають презентувати свої позиції щодо питань історичного минулого і "зрозуміти одне одного", уважає посол України в Польщі Андрій Дещиця.

Стратегічне партнерство з Польщею є важливим для України. Про це заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця в інтерв'ю "BBC Україна".

"Ми маємо різні підходи та оцінки історичного минулого. Але для цього і є такі платформи, як консультаційний комітет президентів, як зустрічі комісії істориків і форум партнерства, щоб такі питання обговорювати. При цьому треба виходити з позиції, що для нас є важливим стратегічне партнерство з Польщею, особливо в ситуації реальної загрози російської агресії і для України, і для Польщі", – сказав дипломат.

Він уважає, що історики обох країн мають презентувати свої позиції і "зрозуміти одне одного".

"Важливо, щоб політики не використали питання історичного минулого для досягнення своїх політичних цілей... Ми доносимо свою позицію і розраховуємо на розуміння. Не завжди так стається відразу, бо маємо нові факти і події, які польські історики і політики навіть не були готові сприймати. Але це реальність – українська держава має своє бачення історичної політики. Це бачення нове після 2014 року і з цим треба рахуватися. На це піде деякий час", – заявив Дещиця.

Він зазначив, що розбіжності між Польщею та Україною з історичних питань не впливають на українців, які живуть і працюють у цій країні.

"Поки що історичні суперечки не впливають на українців, які перебувають у Польщі. Була б недобра тенденція, якби історичні протиріччя вплинули на перебування українців у Польщі", – сказав він.

7 листопада вийшло телеінтерв'ю президента Польщі Анджея Дуди, у якому він назвав неприйнятним, що на важливих посадах в Україні перебувають люди, які мають "відверто антипольські" і націоналістичні погляди. У МЗС України відповіли, що влада країни стоїть на проєвропейських позиціях, людей з антипольськими поглядами в ній немає.

8 листопада стало відомо, що президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України і Польщі з метою запобігання подальшій ескалації напруженості між країнами.

Дуда заявив 9 листопада, що у відносинах між Варшавою і Києвом важливий чинник історії.

У МЗС Польщі зазначили, що рішення України ставлять під сумнів стратегічне партнерство двох країн.