Для українців поїздка до Білорусі є небезпечною так само, як і візит до Росії – ветеран зовнішньої розвідки Богдан G

Богдан: Аналогічно українському сайту "Миротворець" у РФ є своя база даних, яку вони використовують для проведення провокацій і викрадення наших співвітчизників
Фото: Валерій Головко / Facebook

Білорусь і РФ координують свою діяльність за всіма напрямами, зокрема у секторах безпеки й оборони, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" ветеран зовнішньої розвідки генерал-лейтенант Василь Богдан.

Російські та білоруські спецслужби спільно планують і проводять операції як у Білорусі, так і за її межами. Про це виданню "ГОРДОН" заявив ветеран зовнішньої розвідки генерал-лейтенант Василь Богдан, коментуючи попередження глави МЗС України Павла Клімкіна про небезпеку, яку становлять для українців поїздки до Білорусі.

"Ми всі прекрасно знаємо, що де-юре і де-факто РФ і Білорусь – це Союзна держава. Звісно ж, вони координують свою діяльність за всіма напрямами, зокрема у секторах безпеки та оборони. Очевидно, що Лукашенко (президент Білорусі Олександр Лукашенко. – "ГОРДОН") не є самостійною фігурою. Він повністю залежить від політики Кремля. І, зрозуміло, російські спецслужби тісно співпрацюють із КДБ Білорусі. Вони планують та проводять спільні операції як усередині країни, так і за її межами. Немає жодних сумнівів у серйозному впливі Кремля та спецслужб РФ на Білорусь. Затримання в Гомелі українця Павла Гриба, після якого його вивезли на територію Росії, лише підтверджує це. Контррозвідувальний режим у Білорусі є аналогічним російському", – зазначив Богдан.

На його думку, українцям необхідно дослухатися до застережень міністра закордонних справ.

"У заяві Клімкіна є велика частка правди. І до його слів варто дослухатися. Українцям потрібно усвідомлювати всі ризики, які їм загрожують через поїздку до Білорусі. Особливо це стосується тих, хто присутній в інформаційному просторі та займає принципову позицію щодо агресора – Росії. Також небезпечними є поїздки до Білорусі для людей, які брали участь у протидії РФ у зоні АТО. Адже і на території України, на жаль, існують приховані структури російських спецслужб, що детально відстежують діяльність людей, які активно протистоять агресії Росії. Аналогічно українському сайту "Миротворець" у РФ є своя база даних, яку вони використовують для проведення провокацій і викрадення наших співвітчизників із подальшим обвинуваченням їх у терористичній діяльності", – наголосив співрозмовник.

За його словами, поїздка до Білорусі є небезпечною для українців так само, як і візит до РФ.

"Давайте також не будемо забувати про спільні російсько-білоруські військові навчання "Запад-2017". Після яких РФ збирається залишити в Білорусі озброєння та частину свого військового контингенту. Звісно, Україна зацікавлена у підтримці добросусідських і взаємовигідних торговельно-економічних відносин із Білоруссю, однак завжди потрібно пам'ятати, що ця країна та її керівництво перебувають під повним контролем Москви. Тому багато речей, які загрожують Україні з боку РФ, є і в Білорусі. Грубо кажучи, для українців поїздка до Білорусі є небезпечною так само, як і візит до Росії", – резюмував Богдан.

Наприкінці серпня офіцер запасу Збройних сил України, радник голови Синодального управління військового духовенства Української православної церкви Київського патріархату Ігор Гриб заявив, що 24 серпня його 19-річного сина Павла, який поїхав до Гомеля на зустріч зі знайомою, викрали працівники ФСБ Росії.

Прокуратура Чернігівської області відкрила кримінальне провадження за статтею "умисне вбивство" за фактом зникнення Гриба.

У МЗС України заявили, що, за даними правоохоронних органів Білорусі, Гриба не утримують у жодній зі спеціальних установ країни. Влада Білорусі підтвердила, що хлопець в'їхав на територію країни 24 серпня.

7 вересня Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону отримало повідомлення від ФСБ Росії в Краснодарському краї про утримання Гриба в Краснодарі. Він перебуває в російському СІЗО за обвинуваченням у тероризмі.

17 серпня Жовтневий районний суд Краснодара заарештував Гриба на два місяці.