Другий етап "блокади" – це рейдерство під прикриттям патріотичних гасел – політолог Золотарьов
Керівник центру "Третій сектор", політолог Андрій Золотарьов заявив, що ініціатор нового витка блокади – нардеп від "Самопомочі" Семен Семенченко – займається бізнес-розбірками.
Анонсований "другий етап енергетичної блокади" – це рейдерство під прикриттям патріотизму, заявив на прес-конференції в інформаційному агентстві "Голос.ua" голова центру "Третій сектор", політолог Андрій Золотарьов. Відеозапис прес-конференції опубліковано на YouTube-каналі агентства.
Ініціатора блокади, народного депутата від "Самопомочі" Семена Семенченка він назвав "професійним авантюристом і провокатором".
"Це таке "гасконське" ноу-хау ("гасконцями" в українському політикумі називають команду бізнесмена Ігоря Коломойського. – "ГОРДОН"), рейдерство нового типу, щоб жахати бізнес під прикриттям патріотичних гасел. До того ж, коли тривалий час наш герой перебував у клієнтелі олігарха, який тільки з "ПриватБанку" на останньому його подиху вкрав $6 млрд, – заявив Золотарьов. – На жаль, кримінал мімікрує під суспільно значимі теми. І деякі псевдоветеранські організації стали гарматним м'ясом у цих бізнес-розбірках. Я маю на увазі ситуацію із заявою про захоплення Бурштинської ТЕС".
Політолог уважає, що намір завершити конфлікт на Донбасі – це тільки привід, а реальні цілі активісти блокади видають, коли аргументують свої рішення.
"Намагаючись виправдати свій аномальний інтерес до західноукраїнських електростанцій, пан Семенченко розповідає, що він бореться з постачаннями російського вугілля. Тоді як всім відомо, що там використовують вугілля інших марок. Розповідає, що приватизація була з порушеннями. Усе це не наближає закінчення конфлікту", – заявив експерт.
Він уважає, що дії нардепа не припускають націоналізації ТЕС, як він заявляв, а містять заклик до насильницького перерозподілу власності.
"У нинішніх умовах це може призвести до повного розвалу економіки. А також є відвертою провокацією, – зазначив Золотарьов. – Партія, яка зайшла в парламент як виразник інтересів середнього класу, замість реформаторських законів скочується до рівня банальної торпеди в олігархічних війнах за переділ власності. Такі авантюри і сміттєва тема добивають "Самопоміч" остаточно".
Штаб блокади торгівлі з окупантами минулого тижня оголосив про мобілізацію активістів для початку активної фази другого етапу блокади. У штабі зазначили, що 26 травня поставили новий ультиматум уряду, однак вимог протестувальників не було задоволено. Активісти вимагають "негайного ухвалення урядом постанови про заборону закупівлі російського вугілля, а також початку процесу націоналізації російського бізнесу на території України".
Народний депутат від "Самопомочі" Семен Семенченко анонсував "другий етап блокади Донбасу" у квітні цього року.
Перший етап розпочався 26 грудня 2016 року, коли люди, що назвалися ветеранами добробатів, оголосили про вимогу звільнити заручників. У зв'язку з цим Україна перестала отримувати вугілля та інші товари з окупованих територій. 27 лютого ватажки "ЛДНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький пригрозили ввести "зовнішнє управління" на українських підприємствах, що працюють на окупованих територіях, якщо до 1 березня не буде знято товарної блокади ОРДЛО. Протягом наступних кілька днів бойовики захопили понад 40 підприємств української юрисдикції.
15 березня Рада національної безпеки України ухвалила рішення про тимчасове повне призупинення транспортного сполучення з окупованими територіями Донецької і Луганської областей, за винятком гуманітарних вантажів. Рішення було продиктоване неможливістю подальших економічних зв'язків з підприємствами, захопленими терористами внаслідок товарної блокади.