Дубілет: У нас перша невеличка перемога в боротьбі з рейдерством. Точніше, відразу дві перемоги
За словами міністра Кабінету Міністрів України Дмитра Дубілета, постраждалі від рейдерства бізнесмени тепер зможуть раніше дізнаватися про те, що стали жертвою обману, і швидше подавати скарги в Антирейдерську комісію.
Міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет повідомив 2 вересня у Facebook, що у країні є перемоги у сфері боротьби з рейдерством.
"У нас перша невеличка перемога в боротьбі з рейдерством. Точніше, відразу дві перемоги. Мініперемога-1. Ми домоглися того, що відкриті дані про юридичних осіб (Єдиний державний реєстр) почали публікувати щодня, а не щотижня. Чому це важливо? Часто рейдерство виявляється в тому, що в компанії раптом змінилися власники або директори в той час, коли реальні власники про це нічого не знають. В Україні є кілька компаній, які дають змогу безкоштовно відстежувати такі зміни, – Opendatabot, "ПриватБанк", YouControl, LIga, Vkursi. І якщо раніше жертва рейдерства могла дізнатися про несподівані зміни у своїй компанії із запізненням до тижня (протягом цього часу компанію можуть "віджати" ще більше – забрати активи, перепродати тощо), то тепер затримка до одного дня", – написав Дубілет.
Він порекомендував усім власникам бізнесу безкоштовно підписатися на один із цих сервісів.
"Навіть більше, інформування про зміну даних тепер працює для всіх-всіх компаній, а не тільки тих, хто підписався. Opendatabot тепер розсилає смски всім, у кого відбулися зміни (телефон беруть із того ж ЄДР, тому важливо, щоб там були реальні контакти), а "ПриватБанк" – усім своїм клієнтам", – продовжив Дубілет.
Він зазначив, що "мініперемога-2" полягає в можливості постраждалих подати скаргу в Антирейдерську комісію в електронній формі.
"Ми запустили можливість подавати скарги в Антирейдерську комісію в електронній формі через iGov: igov.gov.ua/service/333/general. Раніше, щоб подати скаргу, вам потрібно було, по-перше, найняти юристів, які підготують для вас великий пакет документів (і навіть із цим половину заявок відхиляли з формальних причин). Навіть більше, поки ці документи доходили до комісії через ланцюжок канцелярій, могло минути два тижні. Ми ж створили на iGov форму, яку майже неможливо заповнити так, щоб її відхилили через формальні ознаки (можна навіть заповнити без юристів!). Навіть більше, комісія бере її в роботу миттєво! Отже, якщо в когось "віджали" бізнес, то тепер бізнесмени: 1. Можуть дізнатися про це значно раніше. 2. Оперативно подати скаргу в комісію, яка майже відразу може провести засідання й "відкотити" шахрайську оборудку", – продовжив Дубілет.
За його словами, в українському уряді усвідомлюють, що "ці заходи допомагають боротися з наслідками рейдерства".
"Ми хочемо домогтися того, щоб рейдерства не було як такого. Слідкуйте за новинами наступного тижня", – додав міністр Кабінету Міністрів.
Дубілет – колишній IT-директор "ПриватБанку", співзасновник Monobank.
22 липня президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про заходи з протидії рейдерству".