Дубінський і Деркач вимагають від Зеленського перевірити причетність "ОЗУ Януковича" до купівлі Херсонської нафтоперевалки
Представники експрезидента Віктора Януковича офіційно й законно повертають свої активи у власність через підконтрольних осіб і низку офшорних компаній, користуючись політикою збереження анонімності державного майданчика для торгів СЕТАМ, заявили нардепи Андрій Деркач та Олександр Дубінський у зверненні до президента України Володимира Зеленського.
Позафракційний нардеп Андрій Деркач та його колега зі "Слуги народу" Олександр Дубінський написали звернення до президента України Володимира Зеленського з вимогою перевірити торги із продажу Херсонської нафтоперевалки. Звернення Деркач опублікував у своєму Facebook 27 листопада.
За даними політиків, до купівлі об'єкта може бути причетним експрезидент України Віктор Янукович.
"Водночас приділити належну увагу покупцю об'єкта й походженню грошей, необхідних для завершення процедури. Треба встановити, чи не належать гроші людям, наближеним до "ОЗУ Януковича", – зазначив Деркач.
За даними держпідприємства СЕТАМ, Херсонську нафтеперевалку було продано 18 листопада на торгах за 200 млн грн. Нардеп нагадав, що підприємство належало колишньому міністру екології та природних ресурсів Миколі Злочевському. Покупець невідомий, оскільки майданчик дотримується анонімності учасників.
"Використання цього об'єкта досліджували в низці кримінальних проваджень, пов'язаних із незаконною діяльністю так званого організованого злочинного угруповання Януковича. Крім цього, Херсонська нафтеперевалка фігурує у кримінальних процесах як заставний об'єкт зі значно завищеною оцінною вартістю (майже в п'ять разів – 1147 млн грн замість 194 млн грн), завдяки чому "ОЗУ Януковича" вдалося викрасти у НБУ 800 млн грн – через підконтрольний "Реал Банк", – написав Деркач.
Анонімність дає можливість Януковичу і його оточенню отримувати власність назад, додав він.
"Це дає змогу представникам "ОЗУ Януковича" цілком офіційно й законно не повертати своїх активів у власність через підконтрольних осіб та низку офшорних компаній. І роблять це на ті самі протиправно виведені із країни гроші", – написав нардеп.
Він звинуватив Генпрокуратуру в бездіяльності й підкреслив, що це допомагає легалізувати отримані у злочинний спосіб кошти.
"Під час досудового розслідування кримінального провадження щодо протиправних дій Миколи Злочевського встановлено низку компаній (таких як Kisaliano Holdings LTD, Rossseu Business Group LTD, Vestorgia Holdings LTD, Novapark Technics INC, Cipriato, Kuser, ТОВ "Гостро", ТОВ "Всеукраїнський Промисловий Союз" та інших), за допомогою яких не тільки виводили й відмивали кошти, а й фінансували незаконне прикриття віцепрезидентом США Джо Байденом злочинної діяльності як компанії Burisma, так і "ОЗУ Януковича", – ідеться у зверненні політиків до президента України.
20 листопада на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" ці самі нардепи вимагали від Зеленського та президента США Дональда Трампа розслідувати факти легалізації $7,4 млрд "сім'єю" Януковича через американський інвестфонд Franklin Templeton Investments, наближений до Демпартії США.