Дуда на зустрічі із Зеленським дасть власну оцінку українсько-польським відносинам – голова канцелярії президента Польщі
Гарним початком президентства Володимира Зеленського могло б стати скасування заборони на ексгумацію похованих на території України поляків, заявив голова канцелярії президента Польщі Анджея Дуди Кшиштоф Щерський.
Президент Польщі Анджей Дуда на зустрічі з Володимиром Зеленським у Брюсселі сьогодні дасть власну оцінку українсько-польським відносинам. Про це заявив голова канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, повідомляє "Польське радіо".
За його словами, у Брюсселі президенти мають обговорити співпрацю двох країн, Щерський підкреслив, що Дуда насамперед хоче дізнатися про політичні плани нового лідера України.
"Відомо, що до часу дострокових парламентських виборів ситуація буде розвиватися. Насправді зрілу політичну програму буде сформульовано після цих виборів, після вивчення їхнього результату та можливості створення нового уряду в Україні", – зазначив він.
Щерський додав, що, на думку польських політиків, відносини між двома країнами мають два виміри.
"Вимір, що дуже нас зближує, тобто геополітичні інтереси, що об'єднують Польщу та Україну, а також суспільне питання, тобто той факт, що нині, як ніколи раніше, ми маємо дуже велику присутність українців у Польщі", – сказав він.
Голова канцелярії Дуди нагадав, що водночас залишаються проблеми, пов'язані з історичною політикою.
"Президент перекаже також свої сподівання з цього питання. Він повторить те, чого ми очікуємо... Добрим початком буде скасування заборони ексгумацій, бо це те, що треба було вже давно зробити", – додав Щерський.
У жовтні 2016 року польський Сейм і Верховна Рада України ухвалили спільну Декларацію пам'яті та солідарності, яка мала покласти край історичним суперечкам. Незважаючи на це, історичне питання залишається джерелом напруженості між країнами.
26 квітня 2017 року стало відомо, що на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля розібрали надгробний пам'ятник воїнам УПА. У Міністерстві закордонних справ України назвали дії щодо руйнування пам'ятника "демонстративними і провокаційними".
Український інститут нацпам'яті у травні 2017 року повідомляв, що за три роки в Польщі було зруйновано або пошкоджено 15 українських пам'яток.
Улітку 2017 року українська сторона відмовила польській у пошуку й ексгумації похованих на території України поляків.