Джуліані назвав змовою імовірну допомогу українських політиків кандидатові на пост президента США Гілларі Клінтон
Особистий адвокат президента США Рудольф Джуліані висловив думку, що розслідування імовірних зв'язків українських політиків із передвиборчою кампанією кандидата у президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон могло б пояснити, звідки взялися звинувачення у зв'язках Дональда Трампа з росіянами.
Було б правильно, якби новообраний президент України Володимир Зеленський організував розслідування щодо українських політиків, які сприяли кандидатові від Демократичної партії США Гілларі Клінтон у її передвиборчій кампанії. Про це особистий адвокат президента Сполучених Штатів Рудольф Джуліані повідомив в інтерв'ю українському журналісту Дмитрові Анопченку. Текст опубліковано у Facebook журналіста.
"Я дійсно збирався в Україну у понеділок – середу, але скасував поїздку, оскільки виявив, що обраний президент оточений людьми, у яких є історія нечесного ставлення до президента США, зокрема ідеться про події у 2016 році. Одного з них помічено в тому, що він незаконно сприяв і допомагав передвиборчій кампанії опонентки президента [Дональда] Трампа, Гілларі Клінтон. І ці люди – серед головних радників. І коли я це виявив, я сказав про це відкрито. Щоб тут, у Сполучених Штатах, розуміли ситуацію в Україні", – заявив Джуліані.
Він підкреслив, що Зеленський зараз "у руках людей", які виступали проти президента Трампа.
"Це вони організовували витоки в New York Times. Це вони, імовірно, налаштовані створювати проблеми для президента. Я раніше вже заявляв – буде до кінця правильно, якщо обраний президент організує розслідування і зробить це відкрито – щодо, назвемо це так, змови, в якій брали участь певні українські чиновники і до якої були причетні американці, зокрема представники національного комітету Демпартії США, Клінтон і, на жаль, наше американське посольство в Україні. Вони дозволили корупційний обмін інформацією, яка шкодила кандидатові Трампу і його кампанії", – зазначив адвокат президента США.
Джуліані висловив думку, що, незважаючи на те, що Трампа обрали, залишаються люди, залучені в цей процес, а тому провести розслідування необхідно.
"Я сказав президенту як його особистий адвокат: якщо ми з'ясуємо, що саме відбувалося, це дасть нам пояснення – звідки виникали ці брехливі звинувачення проти нього щодо так званої змови з росіянами, чого насправді ніколи не було. Якби це сталося, розслідування провели, а я вірю, що за всім цим стояли політичні противники президента, то ми побачили б негласні дії українських чиновників, зроблені за спиною у громадян України. Таких людей було багато, і, на жаль, один із них дуже близький до обраного президента, що мене вкрай турбує", – додав Джуліані.
Він сказав, що є "дуже серйозні докази" змови між національним комітетом Демократичної партії, американським посольством і якимись українцями, які фабрикували так звану правду про кандидата Трампа та його передвиборчу кампанію.
10 травня The New York Times повідомила, що Джуліані заявив про намір вирушити до Києва для зустрічі з новообраним президентом Володимиром Зеленським, щоб переконати його продовжити розслідування у справі компанії Burisma, де працював син екс-віце-президента США Джо Байдена. Останній, імовірно, стане головним суперником Трампа на виборах президента США у 2020 році. Того самого дня Джуліані скасував поїздку в Київ. Він зазначив, що не хоче потрапити в групу людей, які є "ворогами президента США", "а в деяких випадках – ворогами Сполучених Штатів".
11 травня The Washington Post написала, що прибічники Зеленського побоюються, ніби їх втягують у внутрішньополітичний конфлікт у США на шкоду інтересам України. Людина з оточення Зеленського на умовах анонімності сказала The Washington Post, що команда обраного президента розглядає інтерес Трампа до розслідування як внутрішню справу США. "Це не наша війна", – підкреслила вона.
Співрозмовник пояснив, що Зеленський не хоче чинити політичний тиск для досягнення будь-яких цілей Білого дому, і запевнив, що, за офіційними каналами, Джуліані не отримав запрошення на зустріч з обраним президентом. Водночас він заявив, що ні обраний глава держави, ні люди, які його оточують, не є ворогами США чи їхнього президента.