Джуліані в Києві. Адвокат Трампа зустрівся з позафракційним нардепом і, можливо, із Шокіним

За даними ЗМІ, Джуліані прибув в Україну 4 грудня
Фото: ЕРА

Позафракційний народний депутат Андрій Деркач заявив, що обговорював з особистим адвокатом президента США Дональда Трампа Рудольфом Джуліані питання створення міжпарламентської групи "Друзі України СТОП корупція". За даними "Українських новин", Джуліані зустрівся в Києві і з колишнім генеральним прокурором України Віктором Шокіним.

Особистий адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані провів низку зустрічей після приїзду до Києва, зокрема, він зустрівся з позафракційним нардепом Андрієм Деркачем, про що народний депутат повідомив у Facebook.

За словами Деркача, адвокат президента США обговорював із ним "питання створення міжпарламентської групи "Друзі України СТОП корупція".

"У Верховній Раді таку групу можуть оформити як міжфракційне об'єднання. Нам буде дуже корисною участь Джуліані у створенні цієї групи. Зокрема, він може допомогти із входженням у групу міжнародних експертів, аналітиків, журналістів і всіх тих, хто у змозі реалізувати завдання групи і бути корисним для стратегічних відносин України і США", – написав Деркач.

Нардеп зазначив, що він і парламентарій із фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський надіслали голові юридичного комітету Сенату США Ліндсі Грему, члену комітету Конгресу США з розвідки Девіну Нуньєсу, а також очільнику офісу Білого дому Міку Малвейні листи, у яких закликали до участі у створенні групи. Усі три американські політики є членами Республіканської партії, як і Трамп.

За даними "Українських новин", Джуліані в Києві також зустрічався з колишнім генеральним прокурором України Віктором Шокіним.

"Уже була одна зустріч [із Шокіним] у ході візиту Джуліані. Друга зустріч обговорюється. Можливо, це буде в Україні, а можливо, і за кордоном", – розповів співрозмовник агентства.

Газета The New York Times 4 грудня повідомила, що Джуліані прибув в Україну, щоб провести низку зустрічей із колишніми співробітниками Генеральної прокуратури України та зібрати матеріали, які можуть допомогти американському лідерові у справі про його імпічмент. Його поїздка нібито оформлена як знімання документального серіалу з "українськими свідками" у справі про імпічмент Трампа, яких буцімто відмовилися запрошувати на слухання в Конгрес США представники Демократичної партії.

За даними "theБабель", адвокат уже зустрівся з ексглавою ГПУ Юрієм Луценком у Будапешті. У Києві, крім Шокіна, Джуліані планує побачити нещодавно звільненого прокурора ГПУ Костянтина Кулика, повідомляли джерела видання.

Посольство США в Україні не коментує його візиту.

Причиною зовнішньополітичного скандалу та ініціативи запуску процедури імпічменту президента США Трампа в американському Конгресі стала історія із сином ексвіцепрезидента США Джо Байдена Гантером Байденом, який працював у раді директорів української компанії Burisma. Після зміни влади в Україні у 2014 році Генеральна прокуратура України розслідувала діяльність Burisma, але пізніше справу було закрито. У 2016 році Байден-старший вимагав звільнити тодішнього генпрокурора Шокіна, погрожуючи, що США не виділять Україні $1 млрд кредитних гарантій.

У березні 2019 року Луценко натякнув, що відставка Шокіна пов'язана з кримінальним провадженням, яке містило матеріали про те, що члени ради директорів Burisma, зокрема син Байдена Гантер, отримали $17 млн, походження яких було сумнівним. У травні Луценко наголошував, що у відомства немає доказів правопорушень з боку Джо Байдена або його сина Гантера.

Як випливає зі стенограми телефонної розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського, яка відбулася 25 липня, український лідер пообіцяв американському колезі, що новий генпрокурор України розгляне ситуацію зі справою компанії Burisma. Пізніше новопризначений глава ГПУ Руслан Рябошапка заявив, що справу Burisma переглянуть.

На пресконференції із Зеленським у Нью-Йорку 25 вересня Трамп говорив, що Гантер Байден отримував від Burisma $50 тис. щомісяця, повідомляють на сайті Білого дому. Пізніше Трамп назвав суму $100 тис.

Після публікації стенограми розмови Трампа і Зеленського в Національному антикорупційному бюро України заявили, що детективи розслідують події періоду 20102012 років, коли син Байдена ще не входив до складу ради директорів компанії. Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підкреслив, що Байден і його син не фігурують у розслідуваннях українських антикорупційних органів.