Екіпаж судна "Норд" не нестиме відповідальності за незаконне перетинання кордону України – Слободян
20 квітня справи щодо членів екіпажу судна "Норд" передали в Солом'янський райсуд Києва. 23 липня, у зв'язку із закінченням тримісячного строку притягнення до відповідальності, суд їх закрив, повідомив представник Державної прикордонної служби України Олег Слободян.
Екіпаж судна "Норд" не нестиме адміністративної відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України, оскільки закінчився строк розгляду справи в суді. Про це 30 серпня у Facebook написав представник Державної прикордонної служби України Олег Слободян.
За його словами, 20 квітня справи щодо членів екіпажу судна передали в Солом'янський райсуд Києва. Строк розгляду таких справ становить три місяці.
"У ході судових засідань адвокати моряків неодноразово клопотали про перенесення розгляду, а правопорушники не прибували на засідання, чим затягували розгляд. Таким чином, 23 липня у зв'язку із закінченням тримісячного строку притягнення осіб до відповідальності суд закрив справи", – зазначив Слободян.
Він також заявив, що екіпаж судна в будь-який час може повернутися до місця постійного проживання в окупованому Криму через будь-який КПВВ на адміністративному кордоні.
"Учора деякі ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що нібито "прикордонники не змогли довести в суді незаконність спроби перетину кордону" моряками судна "Норд", і тому суд закрив справу. Насправді це маніпуляція фактами та ще одна спроба сформувати викривлене інформаційне поле з цього питання", – додав він.
25 березня 2018 року українські прикордонники затримали риболовецьке судно "Норд" із Керчі за 15 миль від Обитічної коси в Азовському морі. Траулер відконвоювали в Бердянськ Запорізької області. На борту перебувало 10 членів екіпажу. 30 березня прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган повідомила, що суд санкціонував арешт "Норда".
6 квітня суд заарештував капітана судна "Норд" Володимира Горбенка до 31 травня, його підозрюють у порушенні порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї (ч. 2 ст. 332-1 Кримінального кодексу України). Членів екіпажу судна оштрафували.
10 квітня Горбенка відпустили під заставу. Того самого дня його повідомили про нову підозру в скоєнні злочину за ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). 11 квітня Херсонський суд відпустив Горбенка під особисте зобов'язання із забороною відвідувати Крим. 19 червня суд відмовився продовжити йому заборону на виїзд у Крим.
19 квітня два члени екіпажу "Норда" покинули Україну, показавши документи, видані їм у консульстві РФ у Харкові. Інших моряків, які збиралися зробити те саме, українські прикордонники затримали.
19 червня спікер Держприкордонслужби України Олег Слободян повідомив, що суд повернув екіпажу судна "Норд" російські паспорти. Їхній адвокат Володимир Войтюк заявив, що моряки не можуть покинути Україну, тому що немає остаточного рішення суду у справі.
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.