Ексголова КСУ Шевчук заявив, що в суду є можливість припинити провадження щодо закону про люстрацію
За словами колишнього голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука, КСУ має ухвалити рішення щодо закону про люстрацію, а не уникати відповідей на болючі для суспільства питання.
Конституційний Суд України може припинити провадження щодо конституційності закону про люстрацію, заявив у інтерв'ю "Главкому", опублікованому 9 липня, колишній голова КСУ Станіслав Шевчук.
"Суд може відмовитися від оголошення рішення у цій справі?" – запитав журналіст. "Різні були випадки в діяльності суду", – відповів Шевчук.
"Суд може припинити провадження. Маса критеріїв існують, як це зробити. Наприклад, буде ухвалений новий якийсь закон або застосований критерій, що це політичне питання, яке ми не розглядатимемо. Але, на мою думку, це неприпустимо. Так чи інакше, суд у демократичному суспільстві існує для того, щоби давати відповіді, а не уникати їх. Суд повинен ухвалювати рішення і щодо люстрації також. У нас постійно під Конституційним Судом ідуть мітинги. Це значить, що проблема у фокусі суспільства. Але якщо суд не може дати відповідь, то треба усім суддям іти у відставку. Непрацюючий Конституційний Суд є загрозою демократичній державі і національній безпеці", – додав ексголова КСУ.
20 січня 2015 року 47 депутатів Верховної Ради зробили подання до КСУ щодо перевірки положень закону про люстрацію на відповідність Конституції. Ще два подання зробив Верховний Суд України. Усі три подання об'єднано в одне конституційне провадження.
У Мін'юсті заявили, що, якщо Конституційний Суд України визнає неконституційним закон "Про очищення влади", на свої посади зможуть повернутися понад 900 люстрованих урядовців.
Конституційний Суд декілька разів відкладав розгляд цього подання.
4 липня суд розпочав розгляд цього питання. Під будівлею КСУ зібралися активісти, які виступають на підтримку люстрації. Між учасниками мітингу стався конфлікт.
У КСУ заявили, що продовжать розгляд подання групи депутатів, які просять визнати неконституційним закон "Про очищення влади" на одному з наступних пленарних засідань.