Екс-глава охорони Януковича: Шуляк мені сказав 21 лютого 2014 року, що з військової частини "Десна" виїхала бронетехніка у бік резиденції президента
Екс-глава охорони колишнього президента України Віктора Януковича Костянтин Кобзар заявив, що, за словами екс-командувача внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України Станіслава Шуляка, 21 лютого 2014 року в бік резиденції Януковича "Межигір'я" вирушило 10 одиниць бронетехніки.
Під час Революції гідності деякі військовослужбовці Збройних сил України зрадили екс-президента України Віктора Януковича. Про це заявив колишній глава служби безпеки Януковича Костянтин Кобзар під час допиту в Оболонському райсуді Києва 16 липня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Кобзар дав свідчення з боку захисту у справі про держзраду Януковича за допомогою відеозв'язку, оскільки перебуває в Росії.
"[21 лютого 2014 року] мені зателефонував [екс-командувач внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України Станіслав] Шуляк і сказав, що у нього є інформація, що з військової частини "Десна" висунулася бронетехніка кількістю 10 одиниць у бік резиденції президента. Інформацію він отримав, наскільки я розумію, від своїх товаришів по службі. Звичайно, що я можу про це сказати? За місяць до події, про яку я розповідаю, ходили розмови, що, найімовірніше, Збройні сили частково вже зрадили президента Януковича. Цей факт, про який мені сказав Шуляк, у принципі, підтвердив розмови. У підсумку я можу порівняти це з "планом Чаушеску" (в грудні 1989 року під час антикомуністичної революції в Румунії військові перейшли на сторону протестувальників і затримали президента Ніколає Чаушеску; воєнний трибунал засудив його і його дружину до розстрілу. – "ГОРДОН") – ось це вже пішла часткова зрада з боку Міноборони, коли якийсь командир батальйону бере на себе таку відповідальність і зраджує президента й народ", – сказав Кобзар.
Суддя Владислав Дев'ятко попросив уточнити деталі відповіді.
"Розумієте, не зовсім коректно ви сказали "ходили розмови". Ви говорите про зраду військовослужбовців Збройних сил України, тому "ходили розмови" – не та фраза, якою це можна узагальнити. Які саме розмови, хто вам доповідав, хто, як ви сказали, зрадив, який командир батальйону?" – запитав суддя.
Кобзар заявив про поганий зв'язок, суддя повторив запитання.
"Щодо конкретних прізвищ сказати складно. 10 нових одиниць техніки – це не вище, ніж командир батальйону. Прізвища та звання командира батальйону я не знаю, оцінюю його, тому кажу, що це якийсь командир батальйону. Отримав інформацію від Шуляка. Ці розмови, скажімо, непідтверджені, тому я не назвав це оперативною інформацією. Але розмови такі були", – додав Кобзар.
За даними ЗМІ, у лютому 2014 року тодішній начальник Генштабу ЗСУ Юрій Ільїн наказав українським військовослужбовцям зачистити Майдан, однак його підлеглі не виконали наказу.
Януковича обрали президентом України у 2010 році. За даними СБУ, він покинув країну в ніч на 23 лютого 2014 року. До того моменту в Україні три місяці тривали масові протести, були жертви серед мітингувальників і правоохоронців унаслідок силового протистояння.
22 лютого 2014 року Верховна Рада визнала, що він самоусунувся від посади і не виконує своїх обов'язків, після чого було оголошено нові президентські вибори. Янукович із сім’єю зараз проживає в Росії.
В Оболонському суді Києва розглядають справу за обвинуваченням Януковича в держзраді. Йому інкримінують три статті Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 27 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни), ч. 3 ст. 110 (пособництво в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків).