Екс-глава Пентагону: Санкції проти Росії – назавжди
Американський Конгрес увів важливі і своєчасні санкції проти РФ, але марно позбавив президента важелів тиску на Москву, уважає колишній міністр оборони США Роберт Гейтс.
Ухвалений Конгресом США закон про нові санкції щодо Росії позбавляє главу Білого дому шансу "поторгуватися" з Москвою заради розв′язання проблеми деокупації Криму. Таку думку в інтерв'ю "Європейській правді" висловив колишній міністр оборони США Роберт Гейтс, який став учасником форуму Ялтинської європейської стратегії, що пройшов у Києві.
"Рішення Конгресу позбавило президента можливості вести торгівлю з росіянами, переконувати їх змінити політику в обмін на зняття санкцій. Отже, мене непокоять не власне санкції – я їх повністю підтримую. Але я вважаю, що президент повинен мати можливість коригувати їх", – заявив Гейтс.
"Проблема в тому, що ці санкції – вони назавжди. Чи уявляєте ви собі, щоб Конгрес США підтримав зняття санкцій із Росії, поки Крим лишатиметься окупованим? Я вам гарантую, цього не станеться. Шанси – нульові!" – додав він.
Ухвалена в 1974 році поправка Джексона-Веніка, яка накладала економічні санкції на СРСР, частково діє досі, хоча Радянського Союзу не існує 26 років, зазначив екс-глава Пентагону, ілюструючи, наскільки складний процес скасування таких законів.
"А уявіть, якщо президент вирішить домовитися про часткове зняття санкцій, про їх послаблення, і наслідком цього буде звільнення Криму? Тепер це неможливо, – сказав Гейтс. – Я не вважаю корисним те, що Конгрес не лишив президенту жодного простору для гнучкості і нівелював роль санкцій як важеля тиску на Москву".
2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про нові обмежувальні заходи щодо Росії.
Законопроект зобов'язує президента США заздалегідь погоджувати з Конгресом будь-які пом'якшення чи скасування санкцій. Глава Білого дому не зможе зняти обмежувальних заходів особистим указом, як це було раніше.