Експерт: Поточна реформа податкової – це чергова зміна вивісок
Фіскальна служба, яка діє в Україні, мало чим відрізняється від створеної 1996 року Державної податкової адміністрації, заявив експерт з оподаткування Андрій Гмирін.
Україні потрібен системний план реформування податкової системи, оскільки поки що кожен новий Кабмін просто розставляє на фінансові потоки нових людей, заявив експерт з оподаткування Андрій Гмирін на Першому податковому конгресі в Університеті ДФС України, повідомляє "РБК-Україна".
"Загалом, якщо порахувати кількість реформ податкової в Україні за останні 10 років, то можна збитися з рахунку. Кожен новий уряд робив свою "реформу", яка, як правило, переслідувала насправді єдину мету: у процесі реорганізації набагато простіше розставити своїх людей на фінансові потоки. Що ж стосується побудови, структури, функцій і, найголовніше, принципів та підходів до роботи, то чинна ДФС – ДПС мало чим відрізняється від створеної в далекому 1996 році ДПА. Уже очевидно можна стверджувати, що поточна реформа податкової – це чергова зміна вивісок. Без системного плану податкової реформи, якої в нас сьогодні, на жаль, немає, кращого чекати не доводиться", – заявив експерт.
У листопаді Гмирін заявив, що в Україні немає й боротьби з контрабандним товаропотоком.
"Підраховуючи обсяги контрабанди, різні експерти виходять на різні цифри. Але всі вони сходяться на тому, що в рік це не менше $10 млрд. Зазначу, що, за офіційними даними, доходи бюджету від митних зборів у 2018 році склали 27 млрд грн – 3% доходів держбюджету. Із загальних 295,4 млрд ПДВ, які надійшли у 2018 році, 79% сформовано за рахунок митного ПДВ. У цілому за 2018 рік разом із митними платежами та імпортним акцизом митниця забезпечила 40,2% усіх доходів бюджету. Тепер уявімо на секунду, що із 250–300 млрд грн контрабандного товаропотоку були б сплачені всі платежі в держбюджет. Це ще близько 100 млрд. Пора задуматися про відмову від кредитів МВФ", – пояснив він.
18 грудня 2018 року попередній Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про реорганізацію Державної фіскальної служби – поділ ДФС на Державну податкову службу та Державну митну службу як окремі центральні органи виконавчої влади.
Новий прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявляв, що уряд має намір почати "глибоку реформу податкової системи" навесні 2020 року.