Електроенергія для промисловості подешевшає – Герус
Постанова уряду дасть можливість знизити ціни на електроенергію для підприємств на 21 коп. за кВт/год, повідомив представник президента в Кабінеті Міністрів Андрій Герус.
21 серпня Кабмін вніс чергові зміни до постанови щодо спеціальних зобов'язань на ринку електроенергії, що дасть можливість знизити вартість електроенергії для промислових споживачів. Про це повідомив представник президента в Кабінеті Міністрів Андрій Герус у Facebook.
"Таким чином вирішується дві проблеми: виплати "зеленим" та ризики судових рішень, які блокують такі виплати. "Гарантований покупець" матиме достатньо коштів для таких виплат. Окрім того, зникає сенс судових позовів щодо тарифу "Укренерго" після того, як він буде понижений у три рази. Відбудеться пониження тарифів для всіх непобутових споживачів на 21 коп. за кВт/год, це зниження тарифу на 10–11%. Непобутові споживачі – це школи, дитячі садочки, лікарні, військові частини, водоканали, кафе, перукарні, малі, середні та великі заводи. Для всіх на 21 коп. Загалом таке рішення повертає в економіку приблизно 18 млрд грн на рік", – пояснив він.
Заплановано, що відповідні рішення набудуть чинності з 1 вересня, додав Герус.
"Це, можливо, не ідеальне рішення, але фактично єдине, яке могло бути прийняте та ефективно реалізоване в короткі строки. Таким чином ми отримуємо трохи часу, щоб розробити та запровадити більш ефективні механізми, які можуть бути запущені в кінці цього року", – підкреслив він.
Новий ринок електроенергії, який має функціонувати за стандартами Євросоюзу, почав працювати з 1 липня 2019 року згідно із законом "Про ринок електричної енергії". Нова модель передбачає впровадження ринку двосторонніх договорів, ринку "на добу наперед", а також внутрішньодобового і балансувального ринків.
Енергореформа є зобов'язанням України в межах імплементації норм Третього енергопакета ЄС.
13 серпня голова Національної енергетичної компанії "Укренерго" Всеволод Ковальчук заявив, що після запуску ринку електроенергії в Україні тарифи для промисловості стали на 20% вищими, ніж у європейських країнах. Для населення тариф не змінився.
Представники асоціації "Укрводоканалекологія" 5 серпня заявили, що із 20 серпня українські водоканали можуть перейти на погодинне подавання води, щоб скоротити витрати на електроенергію. На різке зростання тарифів скаржилися також представники металургійної галузі.
Герус 14 серпня говорив, що підвищення тарифу може призвести до подорожчання товарів і послуг, а також інфляції.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив Міністерству енергетики і Національній комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, до 21 серпня розробити акти, які дадуть можливість знизити тариф.