Ердоган підтвердив Порошенку підтримку суверенітету і територіальної цілісності України
Під час зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом на сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку президент України Петро Порошенко засудив переслідування Росією керівників Меджлісу кримськотатарського народу.
Президент України Петро Порошенко зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Про це повідомляє інтернет-представництво Адміністрації Президента (АП).
Зустріч відбулася в межах участі в роботі 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка проходить у Нью-Йорку (США).
"Ердоган підтвердив незмінну підтримку Турецькою Республікою суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах", – ідеться в повідомленні.
Президенти також висловили задоволення "істотними зрушеннями" у деяких напрямах взаємодії.
"Заявили про налаштованість докладати подальших зусиль задля поглиблення стратегічного партнерства між двома країнами у практичній площині", – зазначили в АП.
Порошенко також у розмові з Ердоганом засудив переслідування Росією керівників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова.
72-гу сесію Генеральної Асамблеї ООН відкрили у Нью-Йорку 12 вересня. На її полях 21 вересня має відбутися зустріч Порошенка з президентом США Дональдом Трампом.
11 вересня підконтрольний Росії Верховний суд анексованого Криму засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до восьми років колонії суворого режиму.
Заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України, який пройшов перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Його обвинуватили в організації масових заворушень. 19 травня 2016 року ФСБ Росії порушила справу проти Умерова за обвинуваченням в екстремізмі за "публічний виступ із закликами про необхідність порушення територіальної цілісності РФ".
У червні 2017 року Сімферопольський районний суд почав розгляд справи по суті, а 20 вересня перейшов до дебатів сторін. Прокурор попросив засудити Умерова до трьох із половиною років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном тривалістю три роки.