Фейгін: Ми будемо оскаржувати кейс, за яким засудили Сущенка
Звільнення кореспондента "Укрінформу" Романа Сущенка – це політичний компроміс, який передбачає повернення додому інших політв'язнів, сказав захисник українця Марк Фейгін. Він підкреслив, що звільнені політв'язні мають поєднувати свої кроки з державними інтересами, щоб не нашкодити українцям, які ще залишаються в російських в'язницях.
Захисник колишнього українського політв'язня Романа Сущенка Марк Фейгін повідомив, що адвокати планують оскаржити "кейс", за яким журналіста засудили у РФ. Про це він розповів 11 вересня під час пресконференції в Києві, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Ми будемо й далі оскаржувати кейс, за яким Романа засудили. У нас залишається внутрішньонаціональна російська юрисдикція, щоправда, без будь-яких перспектив, зважаючи на те, що суду в Росії немає, проте і деякі міжнародні судові інстанції, можливо, за окремими нашими скаргами почнуть розглядати все, що відбувалося", – сказав Фейгін.
Він підкреслив, що звільнення Сущенка – це "компроміс" із політичного погляду.
"Цей політичний компроміс передбачає певні кроки, які мають сприяти звільненню інших політв'язнів. Це, мабуть, потрібно буде поєднувати з інтересами державної влади в Україні, щоб не нашкодити політв'язням. Влада анонсує, що до кінця року буде звільнено ще когось із політв'язнів. Думаю, що Роман буде діяти так, щоб допомогти цьому звільненню, а не нашкодити", – заявив Фейгін.
Кореспондента "Укрінформу" у Франції Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві. ФСБ назвала його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українця відкрили кримінальну справу за статтею "шпигунство". Судовий процес проводили в закритому режимі. Журналіст своєї провини не визнавав.
4 червня 2018 року суд у Москві дав Сущенку 12 років колонії суворого режиму.
7 вересня 2019 року його доправили в Україну в межах російсько-українського обміну утримуваними особами. Разом із ним додому повернулося ще 34 українці.
Сущенку на 20 років заборонили в'їжджати на територію Росії.
Він сказав, що планує повернутися в журналістику й допомагати українським політв'язням.
10 вересня українська омбудсменка Людмила Денісова повідомила, що в російських в'язницях перебуває 113 українських політв'язнів, серед яких 89 кримських татар.