Фесенко про затримання журналіста Шаройка: Потрібно сказати "велике спасибі" товаришам із "Народного фронту" G

Фесенко: Білоруський КДБ є під набагато більшим впливом ФСБ РФ, ніж колись була СБУ

Фото: Nick Davydiuk / Facebook

Представники "Народного фронту" хотіли підставити президента України Петра Порошенка, але лише нашкодили затриманому в Білорусі українському журналісту Павлові Шаройку, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог Володимир Фесенко.

Затримання українських громадян у Білорусі було організовано російськими спецслужбами, щоб погіршити взаємовідносини президента України Петра Порошенка з його білоруським колегою Олександром Лукашенком, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Я практично переконаний, що до затримання Шаройка (український журналіст Павло Шаройко. – "ГОРДОН") причетна Москва. Білоруський КДБ є під набагато більшим впливом ФСБ РФ, ніж колись була СБУ. Тобто схему затримань було прописано в Москві, а реалізовано в Мінську. Російські спецслужби зробили все, щоб зламати позитивні тенденції у відносинах президентів України і Білорусі. Тому очевидно, що цей шпигунський скандал спровокували спецслужби РФ. До речі, зверніть увагу, що Лукашенко не поїхав на саміт "Східного партнерства". Це дуже показово. Думаю, останнім часом на нього чинили серйозний тиск з боку Росії. Тому він не поїхав до Брюсселя і пригальмував розвиток взаємин із Порошенком", – зазначив політолог.

Він підкреслив, що інформацію про затримання Шаройка оприлюднив голова Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія.

"Якби не сталося медійного скандалу, Шаройко міг би зараз бути на волі. Як би це парадоксально не звучало. Галас навколо обміну заручників часто грає в інтересах Москви та підвищує ціну цього обміну. Лукашенко відкритим текстом сказав, що була домовленість вирішити це питання тихо, мирно. Але Київ порушив цю домовленість, і зробив це не Порошенко. Тут потрібно сказати "велике спасибі" товаришам із "Народного фронту". Відомо, чия людина Аласанія. І ми знаємо, які відносини між БПП і "Народним фронтом". Напевно, у такий спосіб вони вирішили підставити Порошенка, але в підсумку нашкодили Шаройку. "Народний фронт" підняв галас, побічно звинувативши президента: мовляв, він нічого не робить для звільнення журналіста. Зрозуміло, що вони не хотіли підігравати РФ, але це демонструє цинізм політики", – резюмував Фесенко.

Протягом останніх трьох місяців на території Білорусі було затримано низку громадян України. Зокрема, 24 серпня в Гомелі співробітники ФСБ Росії викрали 19-річного українця Павла Гриба. 17 листопада голова Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія повідомив, що в Білорусі затримали журналіста "Українського радіо" Павла Шаройка. 20 листопада стало відомо про затримання директора українського ПАТ "Завод обважнювачів" Олександра Скиби, який приїхав у відрядження на Мінський тракторний завод.

20 листопада Комітет державної безпеки Білорусі повідомив, що радника посольства України в Білорусі Ігоря Скворцова було оголошено персоною нон ґрата. Він нібито здійснював координацію "розвідувальної діяльності" журналіста Шаройка, який, згідно з обвинуваченням білоруського КДБ, є "кадровим співробітником ГУР Міноборони України". Цього дня офіційний представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржин заявив на брифінгу, що Шаройка було затримано за шпигунство і він нібито зізнався у веденні розвідувальної діяльності.

У зв'язку з тим, що Білорусь оголосила Скворцова персоною нон ґрата, Україна вислала російського дипломата з країни.

За словами Лукашенка, він знав про затримання українців у Білорусі й обговорював це з Порошенком.