Фесенко: Вимоги організаторів акції під Верховною Радою занадто далекі від інтересів народу
Головна вимога учасників мітингу під парламентом стосується створення в Україні антикорупційних судів, а не скасування депутатської недоторканності, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог Володимир Фесенко.
Подання у Верховну Раду законопроекту про скасування депутатської недоторканності є спробою влади відволікти увагу від мітингу під стінами парламенту, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
"Ініціативу зняття депутатської недоторканності неможливо реалізувати за один день. Те, що законопроект подали саме сьогодні, це, найімовірніше, такий тактичний прийом. Грубо кажучи, переведення стрілок. Президент показує, що не проти скасування недоторканності. Як і всі його попередники. Інше питання, що самі депутати проти. До того ж головна вимога на сьогоднішньому мітингу стосується антикорупційних судів, а не депутатської недоторканності. І взагалі треба визнати, що вимоги організаторів акції під Верховною Радою занадто далекі від інтересів народу. Саме тому Саакашвілі (лідер "Руху нових сил" Михайло Саакашвілі. – "ГОРДОН") додав вимогу зниження тарифів – це актуальна проблема для широкої маси людей", – зазначив Фесенко.
За його словами, багато народних депутатів виступає проти створення антикорупційних судів.
"Я думаю, у частині вимог можна навіть піти протестувальникам назустріч. І неважливо, скільки людей прийде під Верховну Раду. Але я сумніваюся, що за ті ж антикорупційні суди набереться необхідна кількість голосів. Проти них навіть деякі представники опозиції. Просто вони про це не говорять. Але зі спілкування з парламентаріями я знаю, що багато нардепів проти створення антикорупційних судів. Тобто Верховна Рада може успішно провалити голосування, навіть якщо це питання потрапить на розгляд", – наголосив політолог.
На його думку, нардепи не зацікавлені в ухваленні законопроекту про нові виборчі правила, на чому наполягають мітингувальники.
"Що стосується виборчого законодавства, то його змінення невигідне мажоритарникам, яких у нас половина парламенту. Наприклад, "Батьківщина" підтримує свою версію законопроекту, а не ту, що пропонують громадські активісти. Партійні лідери хочуть зберегти контроль над формуванням своїх списків", – резюмував Фесенко.
Сьогодні під Радою проходить акція протесту, організована декількома політичними силами і громадськими організаціями. Активісти вимагають від парламенту скасувати депутатську недоторканність, змінити виборче законодавство, зробивши партійні списки відкритими, а також створити антикорупційний суд.