Фігурант справи Шеремета Антоненко: Вважаю себе політв'язнем і військовополоненим у власній країні
Арешт трьох підозрюваних у справі про загибель журналіста Павла Шеремета пов'язаний суто зі збереженням посади глави МВС України Арсена Авакова. Таку думку висловив фігурант кримінального провадження, музикант Андрій Антоненко.
Підозри й арешти у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета – політична акція, яка не має стосунку до розслідування злочину. Таку думку один із підозрюваних, музикант Андрій Антоненко висловив, відповідаючи на запитання видання "Тиждень.uа".
"Я вважаю себе політв’язнем і військовополоненим у власній країні. Це не справа про вбивство журналіста. Це справа про збереження посади міністра МВС. Тобто пряма й безперечна політика", – заявив він.
Антоненко вважає, що глава МВС Арсен Аваков якось зумів переконати ексгенпрокурора Руслана Рябошапку підписати підозри, хоча той був проти, а потім Рябошапку і президента Володимира Зеленського "силою затягнули" на "ганебний брифінг" 12 грудня 2019 року.
"Для прикладу, є справа національного гвардійця Віталія Марківа. Його засудили за сфальсифікованою справою і звинуватили в убивстві журналіста в АТО (ось такий збіг). І Аваков на всю країну заявляє, що справу сфабрикували російські посіпаки, а тому вони з президентом роблять усе можливе для звільнення Марківа. І це правильно, бо невинну людину треба звільнити. Але водночас Аваков фабрикує й фальсифікує справу про вбивство Шеремета та застосовує ті самі методи російських посіпак. Тобто в Італії вони борються за справедливість, а в Україні займаються таким самим, як в Італії, "бєспрєдєлом", – зазначив Антоненко.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, яка належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили для дестабілізації ситуації в Україні.
12 грудня 2019 року глава МВС Арсен Аваков повідомив на брифінгу про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того самого дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: це військова: медсестра Яна Дугарь (суд відправив її під домашній арешт, а 25 травня 2020 року відпустив під заставу), Антоненко (заарештований) і дитяча лікарка Юлія Кузьменко (узято під варту).
Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко. Останнього називали організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася "розвідкою": шукала камери відеоспостереження на маршруті прямування змовників.
21 травня стало відомо, що текст підозри змінили. У новій редакції йдеться, що Кузьменко тільки заклала вибухівку разом з Антоненком, але не активувала її.
22 травня поліція повідомила захист підозрюваних про закінчення досудового розслідування.