"Газпром" заявив, що з його активів у Великобританії, Нідерландах і Люксембурзі знято арешт, накладений за позовом "Нафтогазу"
Забезпечувальні заходи на активи "Газпрому" в Англії, Уельсі, Нідерландах і Люксембурзі, накладені за позовами "Нафтогазу України", знято; це стало частиною пакетної угоди, підписаної російською та українською сторонами 31 грудня, стверджують у концерні.
Арешти і забезпечувальні заходи на активи російського газового монополіста "Газпром" в Англії, Уельсі, Нідерландах і Люксембурзі знято. Про це йдеться в повідомленні "Газпрому", яке 20 січня наводить ТАСС.
Обмеження в цих юрисдикціях було накладено за позовом компанії "Нафтогаз України".
Російський холдинг зазначає, що зобов'язання "Газпрому", South Stream Transport B.V. і Blue Stream Pipeline Company B.V. у Великобританії було припинено наказом суду від 14 січня.
Окрім того, адвокати "Нафтогазу" 10 січня надіслали листи на адресу адвокатів "Газпрому" і нідерландських компаній групи "Газпром" про зняття арештів у Нідерландах.
11 січня "Нафтогаз" і "Газпром" підписали акти про відкликання вимоги щодо арештів активів у Люксембурзі.
Ці дії є достатнім для зняття арештів, стверджують у РФ.
Зняття арештів було частиною пакетної угоди, яку російська й українська сторони уклали в ніч на 31 грудня, нагадали в "Газпромі".
28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. Українська компанія домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. За підсумками двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" мав виплатити "Нафтогазу" $2,56 млрд. Із 1 березня 2018 року на суму боргу "Газпрому" нараховували стягнення.
"Газпром" оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і розпочав процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України".
"Нафтогаз" почав процедуру примусового стягнення активів "Газпрому" в Нідерландах, Великобританії, Швейцарії та Люксембурзі.
21 грудня 2019 року в "Газпромі" повідомили, що виплатять "Нафтогазу" до Нового року понад $2,9 млрд за умови відмови української сторони від нових претензій та відкликання сторонами арбітражних і судових позовів, щодо яких немає остаточних рішень. 27 грудня НАК заявив, що за результатами розгляду у Стокгольмському арбітражі "Газпром" переказав Україні транш у розмірі $2,9 млрд, а загалом – $5 млрд.
30 грудня Україна та Росія підписали новий п'ятирічний контракт на транзит газу. Згідно з документом, мінімальні гарантовані обсяги прокачування в перший рік становитимуть 65 млрд м&³3; газу, а потім – по 40 млрд м&³3; протягом наступних чотирьох років.