Геращенко заявила, що Вишинського не занесено до списку 23 росіян, тому що РФ і ОРДЛО ніколи не пропонували обміняти його
Українська сторона опублікувала списки осіб, яких регулярно вносять у свої вимоги щодо обміну представники окремих районів Донецької та Луганської областей, зазначила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко. За її словами, головного редактора "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського до цього списку не заносили.
У списках 23 росіян, яких Україна готова передати Росії в обмін на українських політв'язнів, немає головного редактора "РИА Новости Украина", тому що у РФ його не пропонували обміняти. Про це у Facebook 2 липня написала перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.
"Експерти і неурядові організації говорять, що в тюрмах є більше росіян, і звертають увагу, що в оприлюдненому "списку 23" немає прізвища Вишинського. Пояснюю: ми оприлюднили списки осіб, яких регулярно включають у свої вимоги ОРДЛО. Прізвища інших росіян, у тому числі Вишинського, ніколи не називалися ані представнками ОРДЛО, ані росіянами, ані в Мінську, ані в інших форматах як пропозиція. Тому наразі ми оприлюднили "список 23" аж ніяк не ОРДЛО, а саме РФ, в обмін на звільнення політв‘язнів Кремля", – заявила політик.
Список із 23 росіян Геращенко назвала 2 липня. До нього увійшли Віктор Агєєв, Олександр Баранов, Анатолій Бусигін, Олександр Валехідіс, В'ячеслав Висоцький, Руслан Гаджиєв, Валерій Грат, Владислав Гречин, Олег Доронін, Сергій Єгоров, Валерій Іванов, Ігор Кімаковський, Ольга Коваліс, Василь Кусакін, Владислав Макаров, Євген Мефьодов, Максим Одинцов, Олексій Седіков, Денис Сидоров, Максим Сливка, Павло Черних, Лариса Чубарова і Євген Шаталов.
Спікер Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца повідомляла 20 травня, що в Росії утримують із політичних мотивів 24 українців, а в окупованому Криму – понад 40.
15 травня в офісі "РИА Новости Украина" в Києві пройшли обшуки. У Службі безпеки України заявили, що разом із прокуратурою Автономної Республіки Крим розкрили діяльність мережі медіа-структур, підконтрольних РФ. Того самого дня Вишинського затримали за підозрою в державній зраді. Для обрання запобіжного заходу його перевезли в Херсон. Журналіст підтвердив, що у нього є два паспорти – український і російський. 17 травня суд заарештував Вишинського на два місяці.