Герман: Я була поруч із Януковичем до останньої хвилини його перебування в Україні
Колишній нардеп і радник екс-президента України Віктора Януковича Ганна Герман заявила, що попросилася в помічники до президента після початку революції в країні, щоб "допомагати йому до кінця".
Колишній нардеп і радник екс-президента Віктора Януковича Ганна Герман уже чотири роки вимагає, щоб її допитали у справі про держзраду екс-президента України Віктора Януковича. Про це Герман заявила під час давання свідчень в Оболонському райсуді Києва, де 26 червня відбувається засідання у справі Януковича, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Я вам дякую, що ви не нагадуєте суддю Кірєєва (екс-суддя Печерського районного суду Києва Родіон Кірєєв виніс вирок щодо "газової справи" екс-прем'єра Юлії Тимошенко. У липні 2014 року його оголошсили в розшук в Україні за винесення завідомо неправосудного вироку. Кірєєв виїхав до РФ, де працює адвокатом. – "ГОРДОН"), що в Україні суди починають ставати незалежними", – заявила Герман.
Вона розповіла, що "не має жодних стосунків із Януковичем" після його втечі з України, а до цього понад 10 років працювала з політиком.
"Коли почалася революція в Україні, я прийшла до Віктора Федоровича і попросилася допомагати йому до кінця, тому що я розуміла, що моя позиція потрібна зараз президенту. І президент погодився. І я була поруч до останньої хвилини його перебування в Україні. Навіть більше, я говорила з ним, навіть коли він був у Криму", – повідомила Герман.
За словами екс-нардепа, закон про відсторонення Януковича від влади ухвалили, поки той перебував на території України, в Харкові. Герман розповіла, що, коли екс-президент уже був у Криму, їй зателефонував помічник глави Адміністрації Президента Андрія Клюєва із проханням приїхати на півострів і підготувати прес-конференцію президента.
"Я сказала, що в Києві дуже важка ситуація, я як депутат нікуди з Києва і в Крим не поїду. Наступного дня я дізналася, що президент покинув країну, і це було для мене величезною несподіванкою", – підкреслила вона.
В Оболонському суді Києва триває розгляд справи за обвинуваченням Януковича у держзраді. Йому інкримінують три статті Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 27 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни), ч. 3 ст. 110 (пособництво в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків).
18 січня 2017 року генпрокурор України Юрій Луценко повідомляв, що Головна військова прокуратура отримала від ООН фотокопії заяви Януковича із проханням ввести в Україну війська РФ. 10 березня Луценко заявив, що одержав відповідь від Генпрокуратури РФ, яка стверджує, що адміністрація президента РФ і Рада Федерації РФ не отримували листів від Януковича із проханням ввести війська на територію України. Однак про наявність цього листа заявляв сам Янукович, його також згадували представник РФ у Раді Безпеки ООН Віталій Чуркін і президент РФ Володимир Путін.
Сам екс-президент заявляв, що звертався до Путіна із проханням провести консультації відповідно до Договору про дружбу між Росією та Україною і розглянути на них питання введення в Україну поліцейської миротворчої місії.