Герман: Єдина провина Януковича, що він не вмів говорити з людьми. Не розуміли донецькі, якими важливими є слова
Екс-нардеп від Партії регіонів і колишній прес-секретар президента України Віктора Януковича Ганна Герман заявила, що екс-президент не змін пояснити громадянам, що тільки зупинив підписання угоди з Євросоюзом, намагаючись домогтися кращих умов.
Екс-президент України Віктор Янукович не відмовлявся від Угоди про асоціацію з Євросоюзом, а лише зупинив її підписання, щоб домогтися кращих економічних умов. Про це заявила колишній нардеп і радник екс-президента Януковича Ганна Герман під час давання свідчень в Оболонському райсуді Києва, де 26 червня проходить засідання у справі про держзраду президента-втікача, передає кореспондент "ГОРДОН".
На думку екс-нардепа, Янукович мав рацію, але не міг пояснити свою позицію людям, тому що "не був гарним спікером".
"Якби він не в останній момент, а, скажімо, за півроку підготував громадську думку, переконав людей, що потрібно почекати, виторгувати кращі умови, а потім підписати. Я думаю, тієї катастрофи... не сталося б. Його єдина провина, що він не вмів говорити з людьми. Не розуміли донецькі, яким важливим є слово, як важливо до цього слова прислухатися, як важливо вчасно виходити до журналістів, говорити з ними відкрито, а не чекати до останнього моменту. Вони не знали, вони не вміли цього", – пояснила вона.
За словами Герман, Янукович хотів зробити краще для України.
"Я знаю це, тому що брала участь у так званій тихій дипломатії. Я брала участь у його контактах із західними партнерами. Я зараз не можу цього сказати, тому що це не моя таємниця, а державна таємниця, як проходили контакти зі США, європейськими державами, коли ми намагалися щось зробити, щоб Україні дали кращі умови", – підсумувала вона.
В Оболонському суді Києва триває розгляд справи за обвинуваченням Януковича в держзраді. Йому інкримінують три статті Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 27 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни), ч. 3 ст. 110 (пособництво в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків).
Через відмову тодішньої української влади підписати Угоду про асоціацію з ЄС 21 листопада 2013 року в Україні почався Євромайдан, який переріс у Революцію гідності. Масові протести привели до зміни влади. Протестувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). За словами екс-генпрокурора Віталія Яреми, лише з 18-го до 20 лютого 2014 року було вбито 77 протестувальників, приблизно 700 осіб тоді дістало поранення.