Гетманцев про законопроєкт про адміністрування податків: Ренту на газ до другого читання ми відмовилися підвищувати
Законопроєкт про адміністрування податків не подобається великому бізнесу, оскільки стимулює не ухилятися від їх сплати. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від "Слуги народу" Данило Гетманцев.
У законопроєкті про адміністрування податків перед другим читанням не буде норми про підвищення ренти на газ, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від "Слуги народу" Данило Гетманцев.
"Цей законопроєкт позитивний. Чому він не подобається великому бізнесу? Напевно, тому, що стимулює не ухилятися від оподаткування. Нардепи гаряче обговорюють цей законопроєкт, але консенсус і розуміння ситуації є. Ми закріплюємо там необхідність встановлення провини платника податків як необхідного елементу притягнення до відповідальності за податкове правопорушення. Також ідеться про перелік обставин, які звільняють чи пом'якшують відповідальність. Закріплено і відповідальність держави перед платником податків", – сказав нардеп.
За його словами, буде переглянуто акцизи на сигарети.
"Також ми імплементуємо спеціальні правила. Вони стосуються концепції оподаткування іноземних компаній – контролерів – із 2021 року. І уточнюють порядок відсотків, які сплачують за кредити. Також ми значно вдосконалюємо поняття іноземного представництва, встановлюємо контроль, щоб такі компанії не могли ухилитися від оподаткування. Крім цього, впроваджуємо концепцію оподаткування платежів, які прирівнюють до дивідендів. І переглядаємо ставки ренти й акциз на сигарети. Ренту на газ до другого читання ми відмовилися підвищувати", – підкреслив Гетманцев.
Американська торгова палата виступила проти законопроєктів №1210 та №1210-1, які заплановано до розгляду у Верховній Раді сьогодні, 14 листопада. В організації закликали народних депутатів "не ухвалювати таких суттєвих змін у податкове законодавство в нинішній редакції".
Проти законопроєктів виступила і Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України.
Також проти цих законопроєктів Європейська бізнес-асоціація, писало агентство "РБК-Україна". Зокрема, в асоціації виступили проти штрафних санкцій за податковими накладними, змін у правила трансфертного ціноутворення, донарахування ПДВ під час експорту, скасування норм щодо особистої відповідальності податкових інспекторів за необґрунтовані донарахування податків і зборів.
Крім того, ЕВА розкритикувала підвищення акцизів на альтернативні тютюнові вироби, збереження обтяжливої системи адміністрування акцизів на паливо, підвищення ренти на видобування окремих корисних копалин.
"Суми податку зростуть у чотири рази та суттєво збільшать собівартість продукції. І це враховуючи надзвичайно високу конкуренцію, зокрема з боку Російської Федерації", – заявила в листі виконавча директорка Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев'янко.
За висновком ЕВА, згадані законопроєкти суперечать нормам Угоди про асоціацію з Європейським союзом.