Глава КМІС про рейтинг Зеленського: Усе, що він втрачає, отримує, наприклад, Партія Шарія
Президент України Володимир Зеленський намагається всім догодити, щоб не зменшити свій рейтинг, у підсумку ним незадоволені ні патріоти, ні проєвропейські, ні проросійські сили, вважає директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.
Голоси розчарованих виборців президента України Володимира Зеленського в підсумку переходять до проросійських сил. Про це заявив директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто в інтерв'ю агентству "Укрінформ".
Говорячи про останні дослідження КМІС, Паніотто сказав: "Найбільш сталий тренд – орієнтація на Євросоюз зросла. І нинішнє керівництво країни також орієнтоване на ЄС. Не знаю, на що розраховували виборці Зеленського, але ми дослідили тих, хто в ньому розчарувався. Ті 26%, які розчарувалися у діючому президентові, стали переважно виборцями [народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Юрія] Бойка. І це саме ті люди, які незадоволені курсом на ЄС. Тому вони більш песимістичні. Вони розуміють, що орієнтація на союз із РФ навряд чи реалізується".
За словами соціолога, кількість людей, які були за союз із РФ, зменшилася, але зросла кількість людей, які виступають за незалежний шлях України та за її позаблоковість.
"Це ті самі російськоорієнтовані люди, які не хочуть вголос визнавати, що зв'язок із Росією втрачається. І це проблема, бо Україна, яка перебуває між РФ та ЄС, – це реальний геополітичний вибір, який вона робила весь цей час", – підкреслив Паніотто.
Він висловив думку, що Зеленський є компромісною фігурою, він намагається догодити й тим, й іншим, щоб не зменшити свій рейтинг. У підсумку ним незадоволені ні патріоти, ні проєвропейські, ні проросійські сили.
"І зрозуміло, що нинішні представники влади недосвідчені, відчувається брак кваліфікації і так далі, і там можна висунути безліч претензій, але проблема в тому, що зменшення рейтингу Зеленського приводить до того, що його голоси йдуть не до "Голосу" чи до [експрезидента, лідера "Європейської солідарності" Петра] Порошенка. Усе, що він втрачає, отримує от, наприклад, Партія Шарія, яка зараз підвищила суттєво свій рейтинг", – запевняє Паніотто.
За його словами, партія "Опозиційна платформа – За життя" також збільшила свій рейтинг і теж завдяки пропрезидентській партії "Слуга народу".
За результатами опитування КМІС, оприлюдненого 5 червня, більшість українців (40,9%) на виборах президента підтримала б нинішнього главу держави Володимира Зеленського, 15,7% – п'ятого президента Петра Порошенка, а 9,2% – главу партії "Сила і честь" Ігоря Смешка. Зеленський став президентом України з результатом 73%.
Тільки 13% українців повністю довіряють Зеленському, 53,8% респондентів йому не довіряють, ідеться в дослідженні Центру "Соціальний моніторинг", оприлюдненому 23 червня.