Голова НБУ розповів, як розвиватиме кредитування
Голова Національного банку України Кирило Шевченко заявив, що має намір розвивати споживче кредитування та кредитування реального сектору економіки.
Національний банк України розвиватиме кредитування, заявив новий голова регулятора Кирило Шевченко, виступаючи перед колективом Нацбанку. Трансляцію заходу вели на сторінці Офісу президента України у Facebook.
"Ми як Національний банк маємо разом створити необхідні умови для розвитку кредитування реального сектору економіки. Сьогодні одним з основних драйверів росту кредитного портфеля є споживче кредитування, яке для банків є достатньо легким інструментом, але не створює позитивного ефекту для економіки і населення", – зазначив він.
За словами Шевченка, для розвитку кредитування Нацбанк має намір "допомогти збалансувати портфелі банків".
"З одного боку, необхідно посилити роботу зі зниження частки проблемних кредитів у банківській системі та покращення якості кредитних портфелів банків. З іншого боку – обмежити використання довгострокових цінних паперів, які банки купують, використовуючи вільну ліквідність, замість кредитування підприємств", – заявив голова НБУ.
Він також додав, що Нацбанк і далі знижуватиме облікову ставку, що "зрештою призведе до здешевлення кредитів для кінцевого споживача – позичальників банків".
"Ми можемо зробити дуже багато для того, щоб у цей непростий період коронакризи знизити тиск на банки. Наприклад, необхідно переглянути питання ефективності кредитних канікул. В умовах збільшення неплатежів за кредитами у банків зв'язані руки в частині більш активної видачі доступних кредитів. Ці кроки дозволять підприємствам реального сектору економіки отримати кредитну підтримку", – підсумував Шевченко.
16 липня Верховна Рада призначила голову правління державного "Укргазбанку" Кирила Шевченка головою Національного банку України. Його кандидатуру підтримало 332 народні депутати. Сьогодні президент України Володимир Зеленський відрекомендував Шевченка колективу НБУ.
Попередника Шевченка Якова Смолія звільнили 3 липня. Він подав у відставку через "систематичний політичний тиск на НБУ" з боку влади. Виступаючи в Раді перед звільненням, Смолій заявив, що від нього вимагали ухвалювати економічно необґрунтовані рішення, які могли завдати шкоди українській економіці.