Глузман: У всіх психіатричних лікарнях СРСР на ліжках лежали по двоє раніше не знайомих людей. Валетиком. Один напісяв, інший накакав G

Глузман: Я не хочу навіть зараз торкатися того, що пропонує Супрун. Це просто безумство
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

В Україні багато професійних психіатрів, але проблема в тому, що вони ходять на роботу в радянський госпіталь і цю проблему має вирішувати держава, сказав глава Асоціації психіатрів України Семен Глузман в інтерв'ю головному редакторові видання "ГОРДОН "Олесі Бацман.

Колишній політв'язень і дисидент, глава Асоціації психіатрів України Семен Глузман в ефірі програми "БАЦМАН" головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на каналі "112 Україна" розповів, що за часів Радянського Союзу в усіх психіатричних лікарнях лежало по двоє пацієнтів на одному ліжку.

Він зазначив, що у психіатрів існує психологічне вигорання.

"Я не так довго працював клінічним психіатром. Мене швидко заарештували. Після цього я вже не працював", – сказав глава Асоціації психіатрів.

Глузман наголосив, що зараз він займається менеджментом у психіатрії.

"Намагаюся вибудувати з допомогою моїх колег тут і моїх західних колег щось схоже на європейську психіатрію. Щось у нас виходить. До речі, [виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна ] Супрун усе, що може, руйнує миттєво", – підкреслив він.

Глузман додав, що бачив не найкращі часи у психіатрії.

"Я застав ще часи в психіатрії, коли не тільки в лікарні Павлова, а в усіх лікарнях, по всьому імперському Радянському Союзу, на всіх ліжках лежало по двоє раніше не знайомих людей. Валетиком. Із жахом згадую своє перше відвідування жіночого відділення лікарні Павлова. Студентом ще був. Що я там побачив і що почув. Уже тоді була проблема, яку влада не хотіла вирішувати. Просто не хотіла. Були вже інші медикаменти, можна було якось інакше до цього ставитися. Але тримати людей удвох. Один напісяв, інший накакав. Розумієте, так не має бути, ішла друга половина ХХ століття", – сказав він.

Глузман зазначив, що зараз у психіатрії з'явилися нові можливості.

"Ми вже багато чому навчилися. Виросло покоління молодих психіатрів, 30-річних, 40-річних і навіть молодших, які нічим у своїх знаннях не відрізняються від англійських чи німецьких. Я маю право порівнювати. Це не тільки моя думка. І не тільки в Києві. Наприклад, абсолютно приголомшливе враження на маленькій конференції справив на іноземців молодий психіатр із Сум. Здавалося б. Ми там майже не працюємо, там не дуже гарна ситуація, місцева влада не дуже хоче допомагати психіатрам. Але цей хлопчик виявився чемпіоном з інтелекту. Виростає нове покоління. Але трагедія цих молодих і не дуже молодих лікарів та клінічних психологів в одному: щодня, знаючи те, що варто знати європейському лікарю, вони йдуть на роботу в радянський госпіталь", – розповів Глузман.

Він додав, що розвитком медицини і клінічної психології зокрема, має займатися держава.

"Ми, Асоціація психіатрів, не можемо змінити ситуацію. Я не хочу навіть зараз торкатися того, що пропонує Супрун. Це просто безумство. Вона збирається знищити все, скрізь заощадити. Потрібно тоді взагалі закрити всі лікарні, не тільки психіатричні...", – зазначив Глузман.

Глузман: Я був би дуже поганим президентом. В тюрмах сиділи би не злодії, а інші люди Читайте повну версію інтерв'ю

19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 про медичну реформу.

Згідно з документом, держава гарантує повну оплату за рахунок коштів держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, а також супроводу вагітності та пологів.

28 грудня ініціативу схвалив президент Петро Порошенко. Закон набув чинності 1 січня 2018 року.