Глава департаменту патрульної поліції Жуков: У нас звільнилося приблизно 800 осіб із 14 тис. протягом двох років. Це небагато
Начальник департаменту патрульної поліції Євген Жуков розповів, що патрульна поліція в Україні відчуває кадровий голод, але розвивається.
Реформа патрульної поліції України триває, а більшість поліцейських, які прийшли на службу, продовжує працювати. Про це повідомив начальник департаменту патрульної поліції Євген Жуков, відомий також як боєць АТО з позивним Маршал, в ефірі Skrypin.ua.
"Насправді у нас звільнилося приблизно 800 осіб із 14 тисяч протягом двох років. Це небагато. Люди працюють, зараз відбувається розвиток, у нас триває набір у всіх містах патрульних поліцейських, навчання... Кадровий голод є скрізь. У будь-яких підрозділах завжди буде кадровий голод", – розповів він.
Жуков додав, що його підлеглим ще треба набиратися досвіду і подекуди "кульгає дисципліна".
"Але насправді люди гідні. Там 80% – люди з вищою освітою. Усі вони майже прийшли з "гражданки", навчилися і вже вийшли на вулиці працювати... Зараз у нас триває розвиток, та оскільки це великий організм, завжди будуть хиби. Ми працюємо над усуненням цих недоліків", – запевнив начальник департаменту патрульної поліції.
Він зазначив, що в поліції йому працювати складніше, ніж в армії.
"Легше було у ЗСУ... У донецькому аеропорту ми виконували завдання, і я вважаю, що досить успішно. Тому що я туди заводив 110 осіб і виводив звідти 110 осіб. Це найбільша нагорода для мене як командира роти на той час... Тиждень ми сиділи в жорстких боях, потім вийшли. Через тиждень ми зайшли і вже сиділи там два тижні. Єдине, що у нас були поранені. Але загиблих у мене не було", – розповів Жуков.
В Україні у 2015 році стартувала поліцейская реформа. 2 липня Верховна Рада ухвалила закон "Про Національну поліцію". 7 листопада того ж року він набув чинності: в Україні була офіційно створена Національна поліція і ліквідована міліція.
Патрульна поліція почала роботу 4 липня 2015 року. Київ став першим містом, де вона з'явилася. На сьогодні патрульну поліцію впровадили у 32 містах країни, у ній працюють 12 тис. співробітників.