Голови одного селища і чотирьох сіл Львівської області не хочуть в об'єднану громаду із Садовим
Голови селища міського типу Брюховичі, сіл Бірки, Домажир, Ясниська і Рясне-Руське заявили, що хочуть створити свою об'єднану територіальну громаду, а не об'єднуватися зі Львовом на чолі з його мером Андрієм Садовим.
Громади населених пунктів навколо Львова виступили проти створення об'єднаної територіальної громади (ОТГ) зі Львовом і мером обласного центру Андрієм Садовим на чолі. Про це йдеться у спільній заяві голів селища міського типу Брюховичі, сіл Бірки, Домажир, Ясниська і Рясне-Руське, яку опублікувало видання "Вголос".
Голови населених пунктів вимагають від Кабміну дозволити їм створити Брюховицьку ОТГ.
"Усі ми знаємо, що децентралізація передбачає добровільне створення ОТГ, тому в наших громадах були проведені та затверджені громадські слухання, винесені рішення сесій на користь створення Брюховицької ОТГ. Рівень підтримки громад щодо створення Брюховицької ОТГ на громадських слуханнях склав від 92% до 98%. На жаль, при проведенні громадських слухань та обговоренні проєкту у Львівській облдержадміністрації позиція громад була відхилена та не почута. То де тут добровільність?" – цитує портал документ.
Підписанти повідомили, що в них є підтримка профільного комітету Ради, міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова та віцепрем'єра Олексія Резнікова. За даними голів населених пунктів, 15 травня відбулася нарада в Кабінеті Міністрів, на якій їхній план було підтримано, а заблокувати ініціативу намагаються Львівська міська рада та Львівська облдержадміністрація.
"Відбуваються якісь підкилимні ігри, незрозуміла позиція міської влади Львова, яка, зі слів міського голови, вважає нас "сепаратистами" та займається відвертою маніпуляцією і брехнею, ніби хтось щось відриває від Львова. Хоча межі зі Львовом давно погоджені. Із боку Львова не було направлено жодних документів до населених пунктів, які хочуть об'єднатися у Брюховицьку ОТГ, із пропозицією об'єднатися зі Львовом. Ми маємо право на добровільне об'єднання і виправляємо помилки радянської влади, коли селище, який має свою багатовікову історію, насильно заганяли у Львів. Так і тепер, не питаючи думки наших громад, міська влада, використовуючи брудні технології, хоче насильно приєднати нас до Львова. Наші громади категорично проти, і це неодноразово наголошувалося", – ідеться в листі.
Керівники селища міського типу і сіл заявили, що Львівська ОДА вчиняє дії, "які повністю нівелюють процес затвердження перспективного плану".
Децентралізація в Україні триває з 2014 року. Процес створення нових адміністративно-територіальних одиниць – об'єднаних територіальних громад – стартував 2015-го.