Головне за тиждень. В Україні створили єдину православну церкву, ЄС продовжив санкції проти РФ G

Епіфанія обрали предстоятелем Православної церкви України
Фото: ЕРА

Видання "ГОРДОН" пропонує огляд головних подій 10–16 грудня.

Об'єднавчий собор

15 грудня в Софійському соборі в Києві відбувся об'єднавчий собор, за підсумками якого було оголошено про створення Православної церкви України. Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква повідомили про саморозпуск.

Предстоятелем єдиної Православної церкви України обрано митрополита Епіфанія. 6 січня він має отримати від вселенського патріарха Варфоломія томос про автокефалію.

У Російській православній церкві об'єднавчий собор назвали "канонічно нікчемним", заявивши, що на ньому "неканонічного архієрея обрали таким самим неканонічним предстоятелем".

Насірова поновили на посаді

11 грудня Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним та скасував розпорядження уряду про звільнення Романа Насірова з посади керівника Державної фіскальної служби України і постановив виплатити йому понад 180 тис. грн за вимушений прогул.

У Кабінеті Міністрів пообіцяли оскаржити це рішення.

Савченко припинила голодувати

Позафракційний нардеп Надія Савченко 13 грудня заявила, що через погане самопочуття вирішила припинити сухе голодування.

Вибух у Фастові

14 грудня у Фастові Київської області стався вибух, унаслідок якого обвалилася частина п'ятиповерхового житлового будинку. Загинуло дві людини, одна дістала травми.

Державна служба з надзвичайних ситуацій назвала попередньою причиною НП вибух побутового газу.

Фото: dsns.gov.ua

Підвищення тарифів

1011 грудня Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила нові тарифи на теплопостачання та гаряче водопостачання у зв'язку з подорожчанням газу. Вартість послуг для населення підвищено на 1024%.

Адвокати і моряки

У кожного українського моряка, утримуваного в Російській Федерації після захоплення трьох кораблів ВМС України, з'явився свій адвокат, витрати на оплату адвокатських послуг бере на себе Українська держава. Про це 10 грудня заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За даними на 15 грудня, 11 із 24 затриманих моряків офіційно заявили слідчим, що вважають себе військовополоненими.

Європейські санкції

Лідери Європейського союзу на саміті 13 грудня домовилися продовжити дію економічних санкцій проти Росії через агресію на Донбасі. Про це повідомив президент Європейської ради Дональд Туск. Санкції націлені на фінансовий, енергетичний та оборонний сектори, а також на товари подвійного призначення.

Окрім того, 10 грудня міністри закордонних справ країн ЄС ухвалили рішення про введення санкцій проти дев'ятьох осіб, відповідальних за організацію виборів у підконтрольних бойовикам районах Донецької і Луганської областей.

Brexit застопорився

Голосування у британському парламенті про ратифікацію угоди про вихід із Євросоюзу, заплановане на 11 грудня, не відбулося, прем'єр-міністр Сполученого Королівства Тереза Мей оголосила про його перенесення на іншу дату.

Керівна Консервативна партія 12 грудня не підтримала вотуму недовіри Мей.

Прем'єр на саміті Євросоюзу попросила надати Великобританії додаткові гарантії, зокрема у питанні кордону між Північною Ірландією та Ірландією.

У комюніке саміту, оприлюдненому в ніч на 14 грудня, йдеться, що ЄС не має наміру переглядати угоду про Brexit.

Справа Бутіної

Заарештована у США росіянка Марія Бутіна 13 грудня визнала себе винною за одним із пунктів обвинувачення у змові з метою завдати шкоди США, а також пообіцяла розкрити ім'я людини, яка керувала її діями. Уклавши угоду зі слідством, росіянка відмовилася від відкритого судового процесу, також вона втратила право подати апеляцію на вирок, який їй буде винесено.

Коену дали три роки

12 грудня окружний суд Нью-Йорка засудив колишнього адвоката президента США Дональда Трампа Майкла Коена до трьох років в'язниці. Його визнали винним в ухиленні від сплати податків та інших фінансових порушеннях, зокрема – під час передвиборчої кампанії Трампа у 2016 році.

Теракт у Страсбурзі

11 грудня озброєний чоловік відкрив вогонь на різдвяному ярмарку у Страсбурзі. Жертвами нападу стали чотири людини, 12 поранено.

Фото: ЕРА

13 грудня підозрюваного Шеріфа Шекатта застрелили поліцейські після того, як він чинив опір. Імовірний терорист перебував у радикальних ісламістських організаціях. У нього було 27 судимостей, переважно за крадіжки та насильство.

Угруповання ІДІЛ назвало "страсбурзького стрільця" своїм солдатом.

"Жовті жилети"

У зверненні до нації у зв'язку з протестами "жовтих жилетів" 10 грудня президент Франції Еммануель Макрон заявив про готовність підвищити мінімальну зарплату на €100, зменшити податкове навантаження і піти на інші поступки мітингувальників.

Протести продовжилися 15 грудня, однак на вулиці вийшло менше демонстрантів, ніж до заяви президента.