Головне за тиждень. В УПЦ МП оголосили про розрив із Константинополем, проблеми з теплопостачанням в Україні G

Головні новини останнього тижня
Фото: news.church.ua; 0564.ua

"ГОРДОН" пропонує огляд головних подій 12–18 листопада.

Демарш Московського патріархату

13 листопада Собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату заявив про припинення євхаристійного спілкування з Константинополем.

Того самого дня не відбулася зустріч президента України Петра Порошенка з архієреями УПЦ МП, яка мала пройти в Українському домі. Єпископат УПЦ МП висунув умову її проведення на церковній території. В Адміністрації Президента заявили, що Порошенко готовий до діалогу і "двері Українського дому залишаються відкритими".

Арешт снайпера

Джерело агентства "Інтерфакс-Україна" повідомило 15 листопада, що в межах розслідування кримінальної справи про розстріл мітингувальників у центрі Києва під час Революції гідності затримали і заарештували снайпера спецпідрозділу "Омега", звільненого із правоохоронних органів у 2015 році.

За даними джерела "Українських новин", затриманого підозрюють у вбивстві активіста Євромайдану, театрального режисера Олександра Храпаченка 20 лютого 2014 року.

"Зірвати пломби"

Протягом тижня опалення частково не було в Херсоні, Кривому Розі Дніпропетровської області, Смілі Черкаської області та Шепетівці Хмельницької області.

У Кривому Розі активісти 12 листопада підпалили шини біля офісу "Криворіжгазу", вимагаючи підключення котелень до газопостачання.

14 листопада прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що початок опалювального сезону розблоковано в усіх містах, де виникли проблеми з теплопостачанням, за винятком Сміли.

15 листопада президент України Петро Порошенко доручив "зірвати пломби" під його відповідальність, щоб забезпечити жителів Сміли теплом.

17 листопада в Держслужбі з надзвичайних ситуацій повідомили, що в усі житлові будинки та об'єкти інфраструктури Сміли подали опалення.

Угода щодо Brexit

13 листопада представники Європейського союзу та Великої Британії попередньо погодили остаточний текст угоди щодо Brexit.

Досягнуто домовленості про вирішення проблеми кордону між Північною Ірландією, що входить до складу Сполученого Королівства, та Республікою Ірландія, державою – членом ЄС. Угода передбачає, що Великобританія протягом перехідного періоду (до кінця 2020 року) не буде покидати європейський митний союз і в торгівлі дотримуватиметься правил, встановлених Брюсселем.

14 листопада уряд Великобританії після п'ятигодинної дискусії, яка відбувалася в закритому режимі, схвалив текст угоди про вихід країни із Європейського союзу.

На знак незгоди з угодою у відставку подали міністр із питань Brexit Домінік Рааб і міністр у справах Північної Ірландії Шелеш Вара.

Справа Хашоггі

Міністерство фінансів США 15 листопада ввело санкції проти 17 громадян Саудівської Аравії у зв'язку з убивством журналіста Джамала Хашоггі. Міністр фінансів США Стівен Мнучин заявив, що саудівських чиновників, які потрапили під санкції, "було залучено в огидне вбивство".

Війна і перемир'я в Газі

1213 листопада із сектору Гази випустили 370 ракет по Ізраїлю, 100 із них перехопила система "Залізний купол". Загинув один мирний житель.

Армія оборони Ізраїлю завдала удару по цілях у секторі Гази.

Після двох днів інтенсивних бойових дій радикальне палестинське угруповання ХАМАС та інші збройні формування в секторі Гази погодилися на перемир'я з Ізраїлем, посередником став Єгипет.

На знак протесту проти перемир'я міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман 14 листопада пішов у відставку.

Жовті жилети

1718 листопада у Франції відбулося понад 2 тис. акцій протесту проти рішення уряду підняти у 2019 році податок на дизельне пальне і бензин, що призведе до зростання цін. У маніфестації взяло участь 287,7 тис. осіб, які вдягнули жовті світловідбивні жилети.

За час акції постраждало понад 400 протестувальників, один загинув. Поліція затримала 282 людей.