Голову Херсонської ОДА Гордєєва не пустили на церемонію прощання з Гандзюк

У Херсоні прощаються з Катериною Гандзюк
Фото: novynarnia.com

Голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв приїхав на церемонію прощання зі співробітницею Херсонської міськради Катериною Гандзюк, але друзі загиблої активістки не пустили його в Палац молоді та студентів.

Голову Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва не пустили в херсонський Палац молоді та студентів на церемонію прощання зі співробітницею Херсонської міськради Катериною Гандзюк, повідомляє "РБК-Україна".

У виданні зауважують, що друзі загиблої активістки перекрили прохід Гордєєву і його охороні. Після нетривалої суперечки губернатор поїхав.

На відео видно, що мер Херсона Володимир Миколаєнко, радником якого була Гандзюк, узяв у Гордєєва квіти і заніс їх усередину.

Гандзюк звинувачувала Гордєєва в причетності до підпалу лісу в Олешківському районі 28 травня 2018 року. Вона припускала, що ліс підпалили навмисно, щоб пізніше продати деревину.

Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 1 серпня її доправили до Києва для подальшого лікування. Гандзюк перенесла більше ніж 10 операцій.

У справі Гандзюк заарештували ймовірного організатора нападу Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука, який, за версією слідства, облив активістку кислотою. Вони є учасниками бойових дій на сході України у складі добровольчих формувань. Замовників злочину досі не назвали.

4 листопада Катерина Гандзюк померла.

Поліція перекваліфікувала кримінальну справу про напад на активістку зі статті "замах на вбивство з особливою жорстокістю" на статтю "умисне вбивство", після чого передала в Головне слідче управління СБУ всі матеріали у справі Гандзюк.

6 листопада Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію (ТСК) із розслідування вбивства Гандзюк і нападів на інших активістів. Головою комісії став позафракційний нардеп Борислав Береза. ТСК перевірятиме відомості про напади на громадських активістів і проведе перевірку перебігу розслідування цих фактів правоохоронними органами.

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що слідство підозрює 12 людей у тому, що вони могли бути замовниками вбивства активістки.