Гончарук анонсував запуск системи, яка стежить за виконанням Угоди про асоціацію України з Євросоюзом онлайн
Глава Кабінету Міністрів України Олексій Гончарук заявив, що інформаційну систему моніторингу виконання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом було розроблено три роки тому на кошти європейських партнерів.
Кабінет Міністрів України 20 листопада запустив онлайн-систему моніторингу реалізації Угоди про асоціацію України з Євросоюзом, повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук у своєму Telegram-каналі.
"Уряд відкрив "Пульс Угоди" – онлайн-систему моніторингу реалізації заходів виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Те, що не могли зробити за попередні два роки", – підкреслив прем'єр.
За його словами, інформаційну систему моніторингу виконання Угоди про асоціацію розробили ще три роки тому, але запустили її тільки зараз.
"Пульс Угоди" дозволяє відслідковувати прогрес виконання плану заходів у режимі реального часу та демонструє, від кого в конкретний момент залежить виконання кожного завдання. У ній чітко окреслені конкретні завдання у 24 сферах суспільного життя, які охоплює Угода про асоціацію. Для нас важливо бути максимально відкритими перед громадянами, бізнесом та іноземними партнерами", – сказав глава уряду.
Система "Пульс Угоди" дає змогу відстежувати прогрес виконання плану заходів у режимі реального часу і показує, від кого в конкретний момент залежить виконання кожного завдання.
Усього в межах угоди понад 2 тис. завдань, для їх реалізації більш ніж 70 виконавців зобов'язані втілити приблизно 7,5 тис. заходів. Система групує виконавців за належністю до трьох гілок: Кабінет Міністрів, Верховна Рада й "Інші".
"Пульс Угоди" відображає поточний прогрес у межах кожного року з 2014-го до 2024-го.
"Для графічної візуалізації використовуються чотири кольори: зелений – виконано, жовтий – не виконано (дедлайн наближається), червоний – не виконано (дедлайн прострочено), сірий – не виконано (дедлайн у далекому майбутньому, не оцінено). Показники системи оновлюються, оскільки система органів державної влади нині реорганізується. Технічні характеристики, пошукова система та алгоритм аналізу даних також удосконалюються. Тому цей інструмент не є статичним та буде періодично удосконалюватися", – додали в Кабміні.
16 вересня 2014 року Угоду про асоціацію України з ЄС синхронно затвердили Верховна Рада і Європарламент. 11 липня 2017 року було завершено процедуру ратифікації документа. 1 вересня 2017 року він набув чинності в повному обсязі.
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив законопроєкт про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Євросоюзі і НАТО. П'ятий президент України Петро Порошенко підписав закон 19 лютого.
5 листопада у Брюсселі віцепрем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що на шляху євроінтеграції перед Україною стоїть п'ять пріоритетів. За його словами, це секторальна інтеграція; подолання наслідків зміни клімату та енергоефективність; узгодження положень Угоди про асоціацію з реальним зростанням торгівлі; європейська інтеграція в регіонах (так звана децентралізація євроінтеграції); а також відновлення інфраструктури Донбасу.
7 листопада Кулеба сказав, що Угоду про асоціацію України з ЄС потрібно привести "у відповідність до реальності". Він додав, що говорити про перегляд Угоди про асоціацію України з ЄС було б "революційно", Київ наполягає лише на модернізації документа.