Гончарук підтвердив, що Кабмін погодив звільнення Кличка з посади керівника КМДА
Уряд скерував президенту України подання на звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації, повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.
Кабінет Міністрів України погодив звільнення голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка. Про це 4 вересня під час брифінгу за підсумками засідання уряду повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Ми звернулися в Офіс президента з поданням щодо звільнення Кличка з посади, яку він зараз обіймає", – сказав він.
Гончарук додав, що поважає Кличка, він багато зробив для країни.
"Остаточне рішення про звільнення Кличка буде приймати президент, але в мене немає жодних сумнівів, що в Києві не припинилася корупційна практика і в Києві досі існують групи, які насправді дуже сильно впливають на діяльність адміністрації. Я думаю, що якщо Кличка підсилити сильним менеджером, який зможе протистояти цим групам впливу, то це дуже гарно відіб’ється на інтересах киян", – заявив він.
Раніше про звільнення Кличка повідомляв нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.
10 липня під час зустрічі із Кличком президент України Володимир Зеленський підтвердив намір розділити повноваження обраного киянами мера і голови КМДА.
Кличко заявив, що позбавлення обраного мера виконавчих повноважень – це повернення методів управління часів президента Віктора Януковича і позбавлення Києва самоврядування. "Якщо так потрібно мати у столиці "свого" мера, нехай відбудуться дострокові вибори і нехай кияни оберуть того, кому довіряють", – сказав Кличко.
24 липня керівник Офісу президента України Андрій Богдан надіслав до Кабміну лист із нагадуванням про необхідність внесення подання на звільнення Кличка.
Експрем'єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що уряд на найближчому засіданні розгляне питання про звільнення Кличка, але засідання кілька разів переносили і Кличка не звільнили.
26 липня Кличко відмовився від ініціювання позачергових виборів у столиці. "Якщо у когось є намір бути київським міським головою, це вирішується виключно в правовому полі, через вибори. Наступні вибори в нас за Конституцією восени наступного року", – сказав він.
30 липня Богдан повідомив, що Кличко втратив контроль над столицею і не може впоратися зі "смотрящими" у Київраді. Він додав, що Зеленський розглядає кілька кандидатур на посаду голови КМДА, зокрема кандидатуру чинного мера столиці.
Богдан також заявив, що один зі "смотрящих" за Києвом запропонував йому розділити $40 млн із бюджету столиці й "не чіпати" Кличка. Останній назвав брифінг глави ОПУ щодо ситуації у КМДА "байками зі склепу".
Кличко говорив, що має намір знову балотуватися на пост мера Києва.
У 2003 році Конституційний Суд України вирішив, що КМДА має очолювати особа, яку було обрано міським головою. У листопаді 2010 року четвертий президент України Віктор Янукович розділив ці посади, унаслідок чого мера Леоніда Черновецького на посаді голови міськадміністрації змінив Олександр Попов. У 2014 році, після перемоги Кличка на виборах міського голови Києва, п'ятий президент Петро Порошенко призначив його головою КМДА.