Гончарук розпочав інформкампанію на користь щеплень
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук доручив головам обласних державних адміністрацій перевірити умови зберігання вакцин у своїх регіонах.
Прем'єр-міністр Олексій Гончарук під час селекторної наради з питань охорони здоров'я доручив головам обласних державних адміністрацій розпочати в регіонах інформкампанію на користь щеплень. Про це 26 листопада повідомила пресслужба Кабміну.
Окрім того, він доручив провести аудит вакцин, зокрема перевірити умови їх зберігання.
Гончарук підкреслив, що про щеплення поширюють безліч міфів, але в реальності вакцин вистачає на всіх.
"Уже третій рік поспіль у кожний регіон країни централізовано закуповується ЮНІСЕФ за державні кошти та вчасно поставляється достатня кількість вакцин для проведення календарних щеплень. На думку прем'єр-міністра, наразі є інша проблема – неналежний стан обладнань, де зберігаються вакцини в деяких областях. Є лікарні, де використовують "холодильники", яким уже понад 30 років – приблизно 20% холодильного обладнання закупили ще до 2000 року", – розповіли у пресслужбі.
Прем'єр-міністр сказав, що вакцинація – це питання колективної безпеки.
"У програмі діяльності уряду ми чітко прописали – через п'ять років 95% українців мають бути вакцинованими. Так це працює в усіх країнах світу. Так має бути й в Україні", – додав він.
Гончарук розповів, що зробив щеплення від дифтерії, і закликав усіх українців вчасно вакцинуватися.
У своєму Telegram прем'єр зазначив, що проти дифтерії в Україні не вакцинувався кожен другий дорослий, а серед дітей до року – приблизно 65%.
"У той самий час показники вакцинації проти кору, паротиту та краснухи суттєво відрізняються. Наприклад, серед дітей до року – 76% вакцинованих, до шести років – 87%. Чому така різниця? бо минулого року після спалаху кору всі раптом побігли вакцинуватися. Насправді ж усе має працювати навпаки", – написав він.
У 2019 році Всесвітня організація охорони здоров’я вперше занесла в щорічний список глобальних загроз людству відмову від вакцинації. Імунізація, за даними ВООЗ, запобігає 2–3 млн смертей у світі щороку, а ще 1,5 млн людей можна врятувати, якщо охоплення щепленнями зросте.