Гордон: Для багатьох межа мрій – приїхати в рідне село і сказати: "Я вже депутат Верховної Ради"
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон уважає, що при владі не можуть опинитися гарні люди, саме тому свого часу з Верховної Ради пішли музиканти Святослав Вакарчук та Руслана.
Для багатьох депутатів в Україні межа мрій – одягти значок і похизуватися цим перед знайомими, а не спробувати змінити країну, сказав український журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон в ефірі телеканала NewsOne.
"Не випадково ж із Верховної Ради пішов Вакарчук, Руслана пішла. Я розмовляв із Русланою на цю тему. Чому так сталося? Тому що душевна рівновага, розуміння, що ти нікого не зрадив, не продав, не брав нічого, не вляпався нікуди, дорожчі, ніж те, що рухає багатьма депутатами... Для багатьох межа мрій – одягти депутатський значок, приїхати в рідне село і сказати: "Я вже депутат Верховної Ради", – і щоб усі здохли від заздрості. Це межа мрій багатьох закомплексованих політиків, на жаль. Тому, як писав Євтушенко, дай боже не вляпатися у владу! Це дуже точні слова", – уважає Гордон.
На його думку, у політику, і не тільки в Україні, переважно потрапляють "дуже погані люди".
"Політика – це доля, як правило, дуже поганих людей. Я дружив із Павлом Архиповичем Загребельним – класиком української літератури, мудрецем, людиною енциклопедичних знань, філософом. Це була дивовижна людина, він хрестив мою дочку. Одного разу він мені сказав: "Ніколи в жодній країні світу гарні люди при владі не опиняються". Я відповів: "Та ну не може такого бути!" Але тоді я був молодий, а зараз розумію: класик мав рацію. Неможливо гарній людині опинитися при владі: або ти продаєш душу дияволу і піднімаєшся вгору, або сиди внизу", – зазначив журналіст.
Гордон наголосив, що сам він не збирається в політику.
"Я заявляв не раз і зараз скажу: у політику не збираюся, нізащо туди не піду, думка політиків про мене мені глибоко нецікава. У мене одне завдання: я хочу, щоб у моїй країні нарешті настали спокій і творення, щоб вона була європейською. Для цього кожен із нас повинен робити усе, що може", – зазначив журналіст.
Співачку Руслану Лижичко було обрано до Верховної Ради у 2006 році, вона входила до складу фракції "Наша Україна". У червні 2007 року заявила про складання депутатських повноважень. "На жаль, діяльність Верховної Ради цього скликання виявилася неефективною, а робоча атмосфера – негативною. Хочеться вірити у реальне оновлення і в те, що в політику прийде нове покоління, ментально налаштоване заробляти, а не красти", – пояснила співачка свій вчинок.
Лідера гурту "Океан Ельзи" Святослава Вакарчука було обрано до Ради VI скликання у 2007 році. Від мандата відмовився через рік, у грудні 2008-го. "Політичне життя країни звузилося до безжальної боротьби за владу. Її жертвами стають не лише моральні принципи, а й національні інтереси, про які так часто говорять політики всіх кольорів і таборів. За таких умов єдиний шлях бути собою – це піти", – сказав тоді виконавець.