Гордон: Якісний рівень депутатів в Україні огидний. Вони прийшли до Ради по недоторканність або гроші
Виборче законодавство в Україні потрібно переписати, щоб до Верховної Ради не потрапляли люди, які ганьблять слово "депутат", уважає журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
В Україні потрібно вдосконалити виборче законодавство, щоб до Верховної Ради потрапляли освічені політики, здатні писати закони, уважає український журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
"Нас відволікають від головного. Головне полягає в тому, що потрібно, по-перше, зняти недоторканність зі всіх депутатів Верховної Ради; по-друге, потрібно вдосконалити виборче законодавство, щоб до Ради не потрапляли люди, які ганьблять слово "депутат", – сказав Гордон в ефірі телеканала "112 Україна".
На його думку, більшість депутатів прийшла в парламент або по недоторканність, або по гроші.
"Сьогодні якісний рівень народних депутатів України огидний. Це люди, які не мають ні належної освіти, ні послужного списку, ні готовності виконувати необхідні функції й обов'язки, ні моральних якостей – нічого. Більшість народних депутатів України – це порожні місця, які прийшли в парламент або по депутатську недоторканність, яка дає їм можливість "кришувати" власний бізнес, або банально по гроші, тобто в надії заробити на просуванні законів або як кнопки олігархів для голосування. Це не Верховна Рада!" – уважає журналіст.
Наблизитися до Європи Україні з такими парламентаріями не вдасться, упевнений Гордон.
"Не можна розвиватися Україні як державі, не можна йти в Європу з таким парламентом. Це анахронізм, це сором і ганьба, і взагалі, пора із цим закінчувати. Тому має бути дуже чітке, європейське, правильне законодавство, яке зробить неможливим прихід до Ради нікчем", – резюмував він.
Останні парламентські вибори відбулися в Україні у 2014 році. До Ради були обрані 423 депутати: 225 за списками політичних партій і 198 мажоритарників. У 27 округах, які розташовані в окупованому Криму і на підконтрольній бойовикам території Донбасу, вибори не проходили.
На момент обрання парламенту, за даними "Громадського", у 12 депутатів не було вищої освіти.
За інформацією видання LB.ua, Адміністрація Президента розглядає можливість проведення нової конституційної реформи в Україні, яка передбачає скорочення чисельності депутатів до 250–300 осіб.