Гордон – нардепам від "Слуги народу": Ви скоро всі обісретеся. Відео
Гордон зазначив, що Саакашвілі – один із небагатьох лідерів на пострадянському просторі, яким вдалося провести реальні реформи.
"Я у Грузії їх бачив на власні очі. Нам тільки мріяти доводиться про таку систему охорони здоров'я, освіти, поліцейську реформу. Це було зроблено у Грузії, по суті, протягом перших пів року керівництва країною Саакашвілі", – сказав журналіст.
Гордон повторив своє висловлювання, що, на його думку, "на горбу Зеленського" у Раду потрапили люди, які не готові до політичної діяльності та ухвалення відповідальних рішень.
"Ще вчора вони були домогосподарками, чортом, дияволом – ким завгодно. І сьогодні ці люди, які є ніким – узагалі ніким! – вирішують, запрошувати Саакашвілі чи не запрошувати. Хочу сказати: не запрошуйте Саакашвілі, не запрошуйте [ексголови Служби безпеки України, колишнього начальника Головного управління розвідки Міноборони Ігоря] Смешка, [бізнесмена, колишнього віцепрем'єра Сергія] Тігіпка. Візьміть [народного депутата від "Слуги народу", ресторатора] Миколу Тищенка, ще кількох людей, і нехай вони проводять реформи. Саакашвілі, Смешко, Тігіпко можуть урятувати вас. Вам кидають цей рятувальний круг, кажуть: "Хапайтеся за нього!", а ви хочете тонути. Тоніть! Шкода, що країна з вами потоне", – обурився Гордон.
Качура відповів, що поширена думка, нібито у "Слузі народу" тільки весільні фотографи, не відповідає дійсності.
"Потрібно не ображати виборців, які довірили свої голоси партії, президенту Зеленському та кандидату, якого делегував Зеленський в округ. Парламент – це зріз суспільства, там мають бути й учителі, і кухарі також, і доктори наук, і юристи, і підприємці. Це і є справжній парламентаризм. У нас у фракції десятки докторів наук, професори є, люди, які дуже багато досягли в житті", – сказав нардеп.
Гордон відповів, що 2019 року на одному з округів у Житомирській області балотувався колишній народний депутат, досвідчений політик Віталій Журавський. Він програв кандидатці від "Слуги народу" Тетяні Грищенко.
"Журавський – досвідчений управлінець, мій друг, який уже був народним депутатом, доктор наук, професор, академік. Абсолютно підготовлена до державної діяльності людина. Його перемогла дівчина від "Слуги народу". Вона влаштувалася до нього домробітницею, але оскільки погано прибирала, він її звільнив. Пропрацювала в нього кілька тижнів. Вона виграла вибори з великою перевагою тільки тому, що йшла від "Слуги народу". Але це не кінець історії. Після перемоги вона до нього звернулася і сказала: "Ви не хочете попрацювати в мене помічником?" Вона готова до державної роботи, вона взагалі розуміє, що це таке? Скільки можна куховарок допускати до управління державою? Україна тоне! І ці куховарки просто свердлять дірки в кораблі, щоб його затопило до чортової матері. Невже ви, розумна людина, цього не розумієте?" – звернувся Гордон до Качури.
22 квітня стало відомо, що Зеленський запропонував Саакашвілі обійняти пост віцепрем'єра з питань реформ. Президент вважає, що в політика "є потенціал для підтримки уряду України".
У фракції "Слуга народу" заявили, що Верховна Рада може розглянути призначення Саакашвілі цього тижня, але поки прем'єр-міністр не вносив відповідного подання в парламент.
Наразі достатньої кількості голосів за призначення Саакашвілі немає. Качура в ефірі "Україна 24" висловив думку, що якщо президент звернеться до фракції із закликом підтримати це кадрове рішення, голоси знайдуться. "Не було офіційно заяви Зеленського. Якщо президент озвучить на засіданні фракції, що нам потрібно підтримати Саакашвілі, ми обов'язково підтримаємо це рішення. У нас буде 226 голосів у фракції", – вважає він.
За даними "Української правди" та "РБК-Україна", експрезидент Грузії може обійняти посаду радника президента або посаду в Національній раді реформ.
У 2004–2013 роках Саакашвілі був президентом Грузії. Після закінчення другої каденції 2013 року він покинув країну, зараз проживає в Україні, у нього є українське громадянство.
У 2015–2016 роках експрезидент Грузії очолював Одеську облдержадміністрацію. Пішов у відставку, тому що українська влада, за його словами, підтримувала корупційні клани.